PŚ w kolarstwie torowym: Czwarte miejsce Polek w madisonie

E-sport

Daria Pikulik i Nikol Płosaj zajęły czwarte miejsce w madisonie, czyli wyścigu punktowym parami, w drugim dniu zawodów Pucharu Świata na torze kolarskim w Mińsku. Polki zapewniły sobie wysoką lokatę, wygrywając ostatni finisz.

Zawodniczki rywalizowały na dystansie 30 km (120 okrążeń toru, 12 punktowanych rund). Najlepsze okazały się Holenderki Kirsten Wild i Amy Pieters, wyprzedzając Brytyjki i Francuzki. Pary, które stanęły na podium, a także piąte w klasyfikacji końcowej Amerykanki zdobyły największą premię - 20 pkt - za zdublowanie pozostałych rywalek.

Madison kobiet zadebiutuje w programie igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

W innych sobotnich konkurencjach Polacy nie odnieśli sukcesów. Krzysztof Maksel był ósmy w keirinie, Bartosz Rudyk - dziesiąty w omnium, a Filip Prokopyszyn - piętnasty w scratchu. W sprincie kobiet Urszula Łoś i Marlena Karwacka zajęły lokaty 22. i 35.

Mińsk jest pierwszym przystankiem torowego Pucharu Świata. Gospodarzami kolejnych będą: Glasgow, Hongkong, nowozelandzkie Cambridge, australijskie Brisbane i Milton w Kanadzie. We wszystkich rundach PŚ zawodnicy walczą o punkty do kwalifikacji olimpijskich.