Serie A: Milik przegonił Bońka. Napoli znowu rozczarowało

Trwa kiepska passa SSC Napoli. Ekipa z południa Włoch przegrała na wyjeździe z Romą 1:2. Jedyne trafienie dla gości zanotował Arkadiusz Milik, stając się tym samym najskuteczniejszym Polakiem w historii Serie A.

Napoli do wyjazdowego spotkania z Romą przystąpiło bez szkoleniowca Carlo Ancelottiego, który otrzymał czerwoną kartkę w ostatnim meczu z Atalantą Bergamo (2:2). Na ławce zastąpił go Davide Ancelotti, jego asystent i syn. W 19. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Będący w ostatnim czasie w świetnej formie Zaniolo znalazł się w okolicach pola karnego Napoli i mocnym strzałem lewą nogą pokonał Alexa Mereta.

Kilka minut później mogło być już 2:0 dla podopiecznych Paulo Fonseki. Sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką Jose Callejona we własnym polu karnym, ale Meret obronił jedenastkę wykonaną przez Aleksandara Kolarova. Napoli dążyło do remisu, a w najlepszej sytuacji znalazł się Milik. Polak z pięciu metrów strzelił głową, lecz trafił tylko w poprzeczkę. Jego uderzenie dobił Zieliński, który z kolei trafił zza pola karnego w słupek.

Co nie udało się Kolarovowi, wyszło Jordanowi Veretout. Francuz w 53. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany po tym, jak Mario Rui zagrał ręką. Pięć minut później mogło być 3:0. Szybką kontrę Romy mocnym strzałem zakończył Justin Kluivert, jednak trafił w poprzeczkę.

Napoli dążyło do strzelenia kontaktowego gola i udała im się ta sztuka w 72. minucie. Wtedy Milik wykorzystał dogranie Hirvinga Lozano i z najbliższej odległości trafił do pustej bramki. Dla napastnika wicemistrzów Włoch był to gol numer 32 w historii występów w Serie A. Wyprzedził tym samym Zbigniewa Bońka w rankingu najskuteczniejszych Polaków we włoskiej ekstraklasie - prezes PZPN zdobył 31 bramek.

Goście w doliczonym czasie byli bliscy doprowadzenia do remisu. Strzał Zielińskiego minimalnie minął jednak bramkę Lopeza. Z rzutu wolnego w samej końcówce próbował Milik, ale trafił w mur i sędzia zakończył spotkanie.

AS Roma - SSC Napoli 2:1 (1:0)
Bramki: Zaniolo 19, Veretout 53 (rzut karny) - Milik 72

AS Roma: Pau Lopez - Leonardo Spinazzola, Chris Smalling, Mert Cetin, Aleksandar Kolarov - Gianluca Mancini, Jordan Veretout - Justin Kluivert (77. Diego Perotti), Javier Pastore (89. Davide Pastore), Nicolo Zaniolo (81. Cengiz Under) - Edin Dzeko

SSC Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Kalidou Koulibaly, Kostas Manolas, Mario Rui - Jose Callejon (58 Hirving Lozano), Piotr Zieliński, Fabian Ruiz, Lorenzo Insigne (83. Amin Younes) - Arkadiusz Milik, Dries Mertens (65. Fernando Llorente)

Żółte kartki: Kluivert, Spinazzola, Under, Cetin - Mario Rui, Insigne, Milik

Czerwona kartka: Cetin

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.