Fortuna 1 Liga: Warta nowym liderem

Pierwszoligowi piłkarze Warty Poznań i Podbeskidzia Bielsko-Biała wygrali swoje niedzielne spotkania 16. kolejki, dzięki czemu zajmują dwa czołowe miejsca w tabeli. Dotychczasowy lider Radomiak spadł na trzecią pozycję. Trzeciego z rzędu meczu w lidze nie wygrała Stal Mielec.

Prowadzący dotychczas na zapleczu ekstraklasy beniaminek Radomiak już w sobotę przegrał na wyjeździe w szlagierowym spotkaniu z czwartą obecnie Miedzią Legnica 1:3 (do przerwy było 0:3), a dzień później stracił pozycję lidera.

Radomskich piłkarzy wyprzedziły w niedzielę Warta i Podbeskidzie.

Poznański zespół pokonał w Grodzisku Wielkopolskim (tam gra jako gospodarz) znajdującą się w strefie spadkowej Chojniczankę Chojnice 2:0, natomiast ekipa z Bielska-Białej wygrała u siebie z Sandecją Nowy Sącz 3:1, choć przegrywała po golu doświadczonego Macieja Korzyma.

Warta ma 31 punktów, a Podbeskidzie i trzeci Radomiak - po 30.

- Cieszymy się, że znów jesteśmy liderem, ale zachowujemy spokój - przyznał zwycięstwie nad Chojniczanką doświadczony pomocnik gospodarzy Łukasz Trałka.

Trwa kiepska seria ligowa Stali. Wprawdzie w Pucharze Polski mielczanie pokonali niedawno sensacyjnie Pogoń Szczecin 2:0, ale na zapleczu ekstraklasy idzie im jesienią gorzej. Po wyjazdowych porażkach 0:1 z walczącymi o utrzymanie Odrą Opole i Chrobrym Głogów, tym razem zremisowali u siebie ze spadkowiczem z ekstraklasy Zagłębiem Sosnowiec 1:1, ratując jeden punkt w 80. minucie (Josip Soljic).

W efekcie drużyna, która "na papierze" ma jeden z mocniejszych składów w pierwszej lidze, zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 26 punktów. Na dodatek teraz mielczan czekają trzy wyjazdowe mecze z rzędu, m.in. z liderem Wartą.