Unicaja Malaga Waczyńskiego lepsza od Betisu Sewilla Slaughtera

Unicaja Malaga Adama Waczyńskiego, który zdobył 14 punktów, wygrała 79:71 z Betisem Sewilla A.J. Slaughtera (15 pkt) w 7. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Obydwaj reprezentanci Polski byli najlepszymi strzelcami swoich zespołów.

Na 14 punktów Waczyńskiego, które uzyskał w trakcie 28 minut gry, złożyły się jedyny celny rzut za dwa punkty, trzy trafione z siedmiu prób za trzy oraz bezbłędnie wykonane wszystkie trzy wolne. Kapitan reprezentacji Polski miał także po dwie zbiórki, asysty i przechwyty oraz jedną stratę. Był to jego najlepszy ligowy występ w tym sezonie.

14 pkt dla Unicai uzyskał także Amerykanin Josh Adams.

Slaughter, który na wrześniowych mistrzostwach świata w Chinach był obok Waczyńskiego i Mateusza Ponitki liderem biało-czerwonych, w drugim kolejnym spotkaniu okazał się najlepszym koszykarzem Coosur Betisu.

W niedzielne popołudnie w Maladze grał 24 minuty i zdobył 15 punktów. Trafił trzy z czterech rzutów za dwa i trzy z ośmiu za trzy. Zanotował także po dwie zbiórki, asysty i przechwyty oraz jedną stratę.

Drugim strzelcem ekipy z Sewilli był Albert Oliver Campos - 14 pkt.

Po siedmiu kolejkach Unicaja ma cztery zwycięstwa i trzy porażki, a Betis legitymuje się bilansem 2-5. Jedynym niepokonanym zespołem jest Real Madryt (6-0), który swój mecz rozegra w niedzielę wieczorem.