Liga Mistrzów: Bayern ograł Olympiakos. Kolejny gol Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał 2:0 Olympiakos Pireus w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik spotkania w drugiej połowie otworzył Robert Lewandowski. Dla kapitana reprezentacji Polski było to trafienie numer 59 w historii występów w Champions League.

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn nie rozpieścili kibiców zgromadzonych na stadionie w Monachium. Bliżej wyjścia na prowadzenie byli zawodnicy tymczasowego trenera Bayernu Hansa Flicka, ale za każdym razem czegoś im brakowało.

W 34. minucie po indywidualnym rajdzie Kignsleya Comana dobrze interweniował golkiper gości Jose Sa. W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy Lewandowski strzelił głową i trafił w kolegę z zespołu Benjamina Pavarda. Piłka po "uderzeniu" Francuza zatrzymała się jednak na słupku.

Niewiele brakowało, a Bayern otworzyłby wynik na początku drugiej części gry. Z bliskiej odległości głową strzelił Javi Martinez, lecz raz jeszcze na posterunku był Sa. Co nie udało się Hiszpanowi, wyszło w 69. minucie Lewandowskiemu. Coman dograł w pole karne, a kapitan reprezentacji Polski skutecznie wykończył jego dośrodkowanie. Chwilę później powinno być 2:0, ale Coman nie zdołał na wślizgu skierować futbolówki do bramki. Portugalskiego bramkarza w 85. minucie nie był w stanie też pokonać Joshua Kimmich.

Gola na 2:0 w samej końcówce strzelił Ivan Perisić. Dla Chorwata był to pierwszy kontakt z piłką, gdyż chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Były piłkarz Interu Mediolan dobił z najbliższej odległości dośrodkowanie z lewej strony i zapewnił wygraną swojej drużynie.

Bayern po czterech meczach ma na swoim koncie komplet zwycięstw i już wywalczył sobie awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Olympiakos zamyka tabelę grupy B. Grecy w pierwszej kolejce zremisowali u siebie z Tottenhamem 2:2 i jest to jedyny punkt, jaki zdobyli w grupowych zmaganiach.

Bayern Monachium - Olympiakos Pireus 2:0 (0:0)
Bramki: Lewandowski 69, Perisić 89

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Javi Martinez, David Alaba, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Leon Goretzka (82. Corentin Tolisso) - Kingsley Coman (90. Philippe Coutinho), Thomas Muller, Serge Gnabry (88. Ivan Perisić) - Robert Lewandowski

Olympiakos: Jose Sa - Omar Elabdellaoui, Ruben Semedo, Yassine Meriah, Konstantinos Tsimikas - Mady Camara - Guilherme, Andreas Bouchalakis (71. Mathieu Valbuena) - Daniel Podence (79. Youseff El Arabi), Lazar Randjelovic (61. Georgios Masouras) - Miguel Guerrero

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.