Liga Mistrzów: Obrońca w bramce Manchesteru City. Zachował czyste konto! (WIDEO)

Do rzadko spotykanej sytuacji doszło w spotkaniu Manchesteru City z Atalantą Bergamo w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów (1:1). W przerwie Pep Guardiola zmienił podstawowego golkipera Edersona, którego zastąpił Claudio Bravo. Chilijczyk w drugiej połowie zobaczył jednak czerwoną kartkę i w bramce musiał stanąć zawodnik z pola.

Wybór padł na Kyle'a Walkera, który w 87. minucie zmienił Riyada Mahreza. Nominalny obrońca zaraz po wejściu na boisko musiał interweniować. Do rzutu wolnego podszedł bowiem znany z dobrego uderzenia z dystansu Ruslan Malinovsky i próbował zaskoczyć byłego piłkarza Tottenhamu. Reprezentant Anglii stanął jednak na wysokości zadania i obronił jego strzał.

Jak się później okazało, w meczu Atalanty z Manchesterem nie padły już gole. Przed wejściem Walkera na murawę dla "Obywateli" trafił Raheem Sterling, a wynik ustalił Mario Pasalic. Walker w debiucie w bramce zachował więc czyste konto!

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.