Liga Mistrzów: Strata punktów Manchesteru City. Sześć goli w meczu Dinama Zagrzeb

Atalanta Bergamo zremisowała 1:1 z Manchesterem City w spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik w pierwszej połowie otworzył Raheem Sterling, a do remisu po przerwie doprowadził Mario Pasalic.

Już w 7. minucie Manchester wyszedł na prowadzenie za sprawą Sterlinga. Będący w tym sezonie w kapitalnej formie reprezentant Anglii wykorzystał świetne zgranie Gabriela Jesusa i pokonał Pierluigiego Golliniego.

Kwadrans później mogło być 2:0. Gospodarze po raz kolejny mieli problem z wyprowadzeniem piłki z własnego pola karnego. Z prawej strony do Sterlinga dograł Riyad Mahrez, lecz tym razem Anglik nie dosięgnął futbolówki. W 30. minucie po raz kolejny w dogodnej sytuacji znalazł się Sterling, lecz tym razem w ostatniej chwili został zablokowany.

Tuż przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował jedenastkę dla "Obywateli". Sterling uderzył z rzutu wolnego, a ręką piłkę zagrał Josip Ilicić. Fatalnie rzut karny wykonał jednak Gabriel Jesus, który strzelił obok bramki.

W przerwie Pep Guardiola zmienił bramkarza - Ederson nabawił się drobnego urazu i w jego miejsce pojawił się Claudio Bravo. Były golkiper Barcelony już po kilku chwilach wyjął piłkę z siatki. Świetne dośrodkowanie Alejandro Gomeza uderzeniem głową wykończył Mario Pasalic i Atalanta wróciła do gry.

Gospodarze nie zadowolili się remisem i dalej atakowali. W 62. minucie wrzutkę z rzutu rożnego wykończył Berat Djimsiti, jednak nieznacznie się pomylił. Do rzadko spotykanej sytuacji doszło w 82. minucie. Bravo, który zmienił Edersona, zobaczył wtedy czerwoną kartkę po faulu na wychodzącemu na czystą pozycję Iliciciu. W bramce musiał więc stanąć zawodnik z pola. Wybór padł na Kyle'a Walkera. Tuż po wejściu z rzutu wolnego próbował zaskoczyć go Ruslan Malinovsky, ale nominalny bramkarz skutecznie interweniował.

Choć w bramce gości stał obrońca, Atalancie nie udało się go pokonać i mecz zakończył się remisem. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego zdobyli tym samym pierwszy punkt w tej edycji fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Obywatele" mają na swoim koncie 10 oczek i zajmują pierwsze miejsce w grupie C.

Atalanta Bergamo - Manchester City 1:1 (0:1)
Bramki: Pasalic 49 - Sterling 7

Atalanta Bergamo: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Berat Djimsiti, Jose Palomino - Hans Hateboer, Marten de Roon, Remo Freuler (84. Ruslan Malinovsky), Timothy Castagne (90. Luis Muriel) - Mario Pasalic - Alejandro Gomez, Josip Ilicić

Manchester City: Ederson (46. Claudio Bravo) - Joao Cancelo, Nicolas Otamendi, Fernandinho, Benjamin Mendy - Kevin De Bruyne, Ilkay Gundogan, Bernardo Silva - Riyad Mahrez (87. Kyle Walker), Gabriel Jesus (73. Sergio Aguero), Raheem Sterling

Żółte kartki: Djimsiti, Toloi, Ilicić, Castagne - Fernandinho, Mendy, Silva

Czerwona kartka: Bravo

Sporo działo się też w drugim spotkaniu tej grupy pomiędzy Dinamem Zagrzeb i Szachtarem Donieck. Kibice zobaczyli sześć goli i dwie czerwone kartki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli Bruno Petkovic, Luka Ivanusec i Arijan Ademi. Dla gości trafili Alan Patrick, Junior Moraes i Tete, który w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na... bramkarzu Szachtara. Na ostatnie minuty w drużynie Dinama na boisku zameldował się reprezentant Polski Damian Kądzior.

Dinamo Zagrzeb - Szachtar Donieck 3:3 (1:1)
Bramki: Petkovic 25, Ivanusec 83, Ademi 89 - Alan Patrick 13, Junior Moraes 90, Tete 90 (rzut karny)

Dinamo Zagrzeb: Dominik Livakovic - Kevin Theophile-Catherine, Emir Dilaver, Dino Peric - Dani Olmo, Petar Stojanovic (72. Luka Ivanusec), Nikola Moro, Arijan Ademi, Marin Leovac - Bruno Petkovic (90. Damian Kądzior), Mislav Orsic (77. Marko Gjira)

Szachtar Donieck: Andrij Pyatov - Dodo, Sergey Kryvtsov, Mykola Matviienko (86. Dentinho), Ismaily - Alan Patrick (85. Tete), Taras Stepanenko (90. Marcos Antonio) - Marlos, Taison, Viktor Kovalenko - Junior Moraes

Żółte kartki: Dilaver, Moro, Ademi, Theophile-Catherine - Marlos
Czerwone kartki: Moro - Marlos

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.