Retro Liga Mistrzów: Koncert Inzaghiego i jedyny taki bramkarz w historii

Kolejny epizod Retro Ligi Mistrzów Tomasz Smokowski poświęcił meczowi z pierwszej kolejki fazy grupowej tych rozgrywek z 2000 roku, pomiędzy Hamburger SV i Juventusem Turyn. Spotkanie obfitowało w piękne gole, a piłkarski koncert rozegrał słynny włoski napastnik Filippo Inzaghi, który zdobył trzy bramki. Na listę strzelców wpisał się także bramkarz gospodarzy, który ustanowił rekord.

Dla Niemców był to pierwszy mecz w europejskich pucharach od szesnastu lat. Wynik w szóstej minucie otworzył obrońca gości Igor Tudor. Gospodarze zdołali szybko wyrównać za sprawą trafienia Anthony'ego Yeboaha, ale później do głosu doszedł Inzaghi, który swoją grą skradł całe widowisko. Strzelił trzy gole, ale nawet to nie wystarczyło podopiecznym Carlo Ancelottiego do zwycięstwa i mecz zakończył się remisem 4:4.

W 72. minucie doszło do rzadko spotykanego obrazka. Do wykonania rzutu karnego podszedł bramkarz Hamburger SV Hans-Jorg Butt, który pewnym strzałem pokonał innego wielkiego golkipera Edwina van der Sara. Warto przypomnieć, jak niezwykłym bramkarzem był Butt. W całej swojej karierze zdobył 26 bramek na poziomie Bundesligi i jako jedyny bramkarz w historii strzelił gola Juventusowi w barwach trzech różnych klubów.

Punkt wywalczony na Volksparkstadion pomógł Niemcom w zajęciu trzeciego miejsca na koniec fazy grupowej, co pozwoliło im awansować do trzeciej rundy Pucharu UEFA, gdzie ulegli wysoko AS Roma (0:4 w dwumeczu). Dla Juventusu to nie był udany rok w europejskich pucharach. "Stara Dama" zajęła ostatnie miejsce w grupie E Ligi Mistrzów, notując tylko jedno zwycięstwo w sześciu meczach.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.