SuperLega: Świetna końcówka seta Bieńka! Wyciągnął Lube z opresji

W czwartkowym spotkaniu trzeciej kolejki siatkarskiej SuperLegi ekipa Cucine Lube Civitanova zmierzyła się z Top Volley Latina. W barwach gospodarzy wystąpił Mateusz Bieniek, który został bohaterem końcówki pierwszego seta.

Zdecydowanymi faworytami tego starcia byli mistrzowie Włoch, którzy po trzech meczach (jedno spotkanie rozegrane awansem) mieli na swoim koncie komplet punktów i żadnego straconego seta. Niewiele brakowało, aby podopieczni Ferdinando De Giorgiego pierwszego seta stracili już w inauguracyjnej partii z Top Volley Latina, które do czwartkowej konfrontacji miało rozegrane jedno spotkanie, przegrane 2:3 z Sir Safety Perugia.

Ambitni goście mocno postraszyli utytułowanego rywala. Przyjezdni, po nieskończonej piłce przez Mateusza Bieńka i skutecznej kontrze, mieli nawet piłkę setową w górze. Wtedy jednak z odsieczą przyszedł polski środkowy, który z przytupem zrehabilitował się za wcześniejszą akcję. Reprezentant Biało-Czerwonych najpierw skończył atak ze środka, czym odwdzięczył się Bruno Rezende za zaufanie. Następnie dał popis w polu serwisowym. Pierwsza zagrywka okazała się punktowa, natomiast kolejna pozwoliła gospodarzom wyprowadzić kontrę na wagę triumfu w pierwszym secie.

- Świetna zagrywka Mateusza Bieńka, która odrzuciła rywali od siatki. Dzięki temu siatkarze Lube mogli obronić ich atak. Bardzo dobra końcówka tego seta naszego środkowego - przyznał komentujący to spotkanie Robert Małolepszy.