Tokio 2020: Ponad milion biletów przeznaczono do sprzedaży

Inne
Tokio 2020: Ponad milion biletów przeznaczono do sprzedaży
fot. PAP

Nowa partia ponad jednego miliona biletów wstępu na areny olimpijskie została w piątek przeznaczona do sprzedaży przez komitet organizacyjny igrzysk w Tokio w 2020 roku. Japończykom - jak informują organizatorzy - przekazano już 3,5 mln biletów, ale popyt jest zdecydowanie większy.

W sumie komitet organizacyjny planuje rozprowadzić wśród kibiców 7,8 mln biletów. Co najmniej 70 procent z tej puli (około 5,5 mln sztuk) ma trafić do mieszkańców Japonii, pozostałe mają zostać sprzedane poza krajem, przekazane sponsorom, narodowym komitetom olimpijskich czy międzynarodowym federacjom sportowym.

 

Pomimo tego, że pula przeznaczona dla Japonii jest największa, w "Kraju Kwitnącej Wiśni" coraz częściej pojawiają się opinie, że i tak jest zbyt mała. Japonia na organizację zawodów wyda około 25 mld dolarów, w większości będą to środki publiczne, tylko ich część, tzw. budżet operacyjny w granicach 5,5 mln dolarów, będzie pochodził ze sprzedaży biletów (800 mln USD) i dotacji sponsorskich.

 

"Oczywiście staramy się jak najlepiej spełniać oczekiwania Japończyków, ale niestety mamy ograniczoną liczbę miejsc" - tłumaczy dyrektor ds. biletów w komitecie organizacyjnym Hidenori Suzuki.

 

W Japonii dotychczas zarejestrowano ponad 60 firm jako lokalnych sponsorów igrzysk, mają one przekazać ponad 3 mld dolarów. W zamian otrzymają bilety wstępu na wybrane konkurencje, ale już dziś wiadomo, że nie będą to te najbardziej popularne, jak lekkoatletyka, siatkówka, koszykówka, baseball czy karate.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie