Czerczesow w Cafe Futbol: Na trenera Legii nadawałby się… Piotr Nowak

Piłka nożna

W Cafe Futbol mogliśmy zobaczyć wywiad ze Stanisławem Czerczesowem, selekcjonerem reprezentacji Rosji, byłym trenerem Legii Warszawa. Rosjanin pochwalił swojego byłego asystenta Aleksandra Vukovicia, a przy okazji na stanowisko szkoleniowca warszawskiego klubu zarekomendował… Piotra Nowaka.

Czy w czasach waszej współpracy w Legii Warszawa Aleksandar Vuković myślał jak pierwszy trener? Spodziewałeś się, że tak szybko zostanie szkoleniowcem pierwszej drużyny?

 

Najpierw zawsze pytam o sytuację w klubie. Kiedy poznam detale zespołu, jestem w stanie postawić diagnozę i podjąć odpowiednie kroki. Vuko mi wszystko wytłumaczył, dzięki czemu łatwiej było mi poukładać skład i prowadzić drużynę. Myślę, że to było kluczowe, ponieważ kiedy przejmuję zespół, robię zmiany i transfery. Każdy w sztabie ma swoje zdanie, ale to właśnie dzięki tym ludziom postawiłem Legię na nogi.

 

Czy Vuković ma w sobie to "coś" do pracy trenera?

 

Niezależnie od tego gdzie pracujesz, praca trenera jest taka sama. Wygrywasz, jesteś szefem, przegrywasz – nie chciałbym używać brzydkich słów. Vuković był wystarczająco długo w Legii, by wiedzieć, o co chodzi w tym klubie. Dla niego to nie jest nowa sytuacja. Legia miała być mistrzem i on doskonale to wiedział, wciąż o tym wie. Mam nadzieję, że uda mu się odzyskać tytuł. Często pytano mnie, kto mógłby poprowadzić Legię. Uważałem, że Vuko jest jednym z tych, który mógłby to zrobić. Sądzę też, że Piotr Nowak byłby dobrym kandydatem. 

 

Roman Kołtoń z Moskwy, seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze