ATP Finals: Kubot/Melo - Klaasen/Venus. Transmisja na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra

Łukasz Kubot i Marcelo Melo rozegrają we wtorek swój drugi mecz w tegorocznym turnieju ATP Final w Londynie. Rywalami rozstawionych z "dwójką" Polaka i Brazylijczyka będą Raven Klaasen z RPA i Nowozelandczyk Michael Venus. Obie te pary wygrały swoje pierwsze starcia, zwycięzcy wieczornego spotkania mogą więc zapewnić sobie awans do półfinału kończącego sezon turnieju mistrzów. Transmisja meczu Kubot/Melo - Klaasen/Venus na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra od godziny 19:00.

W lepszej sytuacji są na razie rozstawieni z numerem "5" rywale Polaka i Brazylijczyka, bo w meczu inaugurującym zmagania w O2 Arena nie stracili seta. W spotkaniu par, które miały bardzo udaną końcówkę sezonu, Klaasen i Venus pokonali rozstawionych z "czwórką" Rajeeva Rama i Joe'a Salisbury'ego 6:3, 6:4, co zajęło im 64 minuty.

Nieco dłużej trwał mecz Kubota i Melo, których pierwszymi przeciwnikami byli Chorwat Ivan Dodig i Słowak Filip Polasek. Zaczęło się od partii przegranej przez polsko-brazylijski duet, który grał przeciętnie, obaj mieli problem z serwisem i wygrywaniem gemów, w których serwowali. Choć Kubot i Melo jako pierwsi przełamali podanie przeciwników i objęli prowadzenie 4:3, to przegrali seta 4:6. W drugim było dużo lepiej, od razu przełamali rywali i bronili zaliczki. Dobrze serwowali, zaczęli posyłać dokładne i mocne returny, co przyniosło im zwycięstwo 6:4. W super tie-breaku Kubot i Melo szybko osiągnęli przewagę, Polak zakończył mecz serwisowym i zwycięstwo 10-5 świętował kankanem.

Wtorkowy mecz będzie siódmym w historii starciem Kubot/Melo - Klaasen/Venus. Do tej pory oba duety wygrały po trzy razy. W tym roku dwukrotnie zwyciężali rywale Polaka i Brazylijczyka. Na początku sierpnia w półfinale turnieju ATP w Waszyngtonie  6:2, 7:6(2), w czerwcu, w finale turnieju ATP w Halle 4:6, 6:3, 10-4. W 2018 roku te pary spotykały się czterokrotnie, trzy z tych meczów wygrali Kubot i Melo.

Stawką wtorkowego starcia w Londynie będzie nie tylko objęcie prowadzenia w bezpośredniej rywalizacji, ale także prawie pewny awans z grupy Jonasa Bjoerkmana do półfinału turnieju ATP Finals.

Transmisja meczu  Kubot/Melo - Klaasen/Venus na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra od godziny 19:00.