Cztery strzały w aut! Czarna seria siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (WIDEO)

Siatkówka

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali trzy z czterech ostatnich meczów w PlusLidze. Trzy porażki ponieśli we własnej hali, a w żadnej z tych konfrontacji nie zdołali urwać rywalom nawet seta. W starciu z Indykpolem AZS Olsztyn podopiecznym trenera Roberto Santilliego przytrafiło się kilka fatalnych serii straconych punktów. Najgorsza z nich miała miejsce w trzeciej partii.

W rozegranym awansem z 12. kolejki meczu PlusLigi Jastrzębski Węgiel przegrał z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3 (21:25, 24:26, 29:31). Siatkarze ze stolicy Warmii odnieśli zasłużone zwycięstwo, ale też gospodarze w kilku fragmentach tego spotkania ułatwili im zadanie przestojami w grze i błędami własnymi.
 
Tak było choćby w drugiej partii, gdy po zagrywkach Jana Hadravy goście od stanu 18:14 doprowadzili do remisu 18:18. W trzecim secie byliśmy świadkami kolejnej czarnej serii jastrzębian. Rywale wygrali siedem kolejnych akcji od stanu 11:9 do 11:16! 
 
Aż cztery z siedmiu punktów olsztynianie uzyskali po autowych atakach rywali: 
 
11:10 – Wojciech Żaliński -> skuteczny atak
11:11 – Jakub Bucki -> atak w aut
11:12 – Piotr Hain -> atak w aut
11:13 – Tomasz Fornal -> atak w aut
11:14 – Jakub Bucki -> atak w aut
11:15 – Paweł Woicki -> as serwisowy
11:16 – Wojciech Żaliński -> skuteczny atak.
 
Gospodarze zdołali jeszcze nawiązać walkę z przeciwnikami i doprowadzili do rywalizacji na przewagi. W niej jednak, mając w górze piłki meczowe, seryjnie psuli zagrywki...
 
Jeśli jastrzębianie chcą przerwać fatalną passę, przed kolejnymi meczami muszą popracować nad skutecznością i koncentracją. Okazją do zdobycia ligowych punktów będzie piątkowe starcie we własnej hali z MKS Ślepsk Malow Suwałki.
 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze