Trener hokejowej reprezentacji Polski stracił pracę... w klubie

Zimowe
Trener hokejowej reprezentacji Polski stracił pracę... w klubie
fot. PAP

Selekcjoner reprezentacji Polski Tomasz Valtonen nie jest już trenerem hokeistów Ravensburg Towerstars występującego w niemieckiej drugiej lidze. Umowa rozwiązana został za porozumieniem stron - poinformował klub.

Powodem rozstania z urodzonym w Polsce fińskim szkoleniowcem były niezadowalające wyniki. Ekipa z Ravensburga po 17 kolejkach zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Prezes Towerstars Rainer Schan, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu, decyzję o rozstaniu uzasadnił "różnicami w poglądach na resztę sezonu".

 

Nowym szkoleniowcem zespołu został 56-letni Kanadyjczyk Rich Chernomaz.

 

Pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego Valtonen w dzieciństwie wyjechał do Finlandii, gdzie był zawodnikiem, a potem zajmował się praca szkoleniową.

 

W czerwcu 2018 roku został trenerem Podhala Nowy Targ i reprezentacji Polski. Nie udało mu się jednak wywalczyć awansu do Dywizji 1A (drugi poziom mistrzostw świata). Na turnieju Dywizji 1B w Tallinnie biało-czerwoni zajęli drugie miejsce, przegrywając kluczowy mecz Rumunią. Mimo to Valtonen zachował posadę selekcjonera, rozstał się jednak z Podhalem, które doprowadził do czwartej lokaty w ekstralidze, przyjmując ofertę Ravensburga.

 

W miniony weekend reprezentacja Polski pod jego wodzą zajęła trzecie miejsce w turnieju EIHC w Gdańsku wygrywając z Japonią 3:2 oraz doznając porażek po 0:2 z Włochami i Węgrami.

 

Najważniejszą imprezą tegorocznego sezonu będą kwietniowe mistrzostwa świata Dywizji IB w Katowicach.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze