MŚ IMMAF: Piątek i Romanowski w finałach, porażka Syguły

Sporty walki
MŚ IMMAF: Piątek i Romanowski w finałach, porażka Syguły

Emil Piątek zapisał na swoim koncie trzecią wygraną walkę podczas Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie. Zwycięstwem zakończył się także półfinałowy występ Błażeja Romanowskiego. Obaj reprezentanci w czwartek powalczą w najważniejszych starciach turnieju. W ćwierćfinale porażkę odnotowała natomiast Klaudia Syguła.

W dniach 10-16 listopada w Bahrajnie odbywają się Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019. Podczas wydarzenia nie zabrakło naszej reprezentacji wyselekcjonowanej przez Stowarzyszenie MMA Polska.

 

W środę w okrągłej klatce pojawiła się trójka naszych zawodników. Jak burza przez turniej idzie Emil Piątek. 21-latek zapewniał, że do Bahrajnu leci po złoty medal i już jest tylko od krok od wypełnienia misji.

 

W półfinale reprezentant Polski pokonał niezwykle wymagającego Hiszpana Antonio Josepa Martiego Segarrę. Piątek przystąpił doskonale przygotowany taktycznie do pojedynku i strategią nieco oszukał przeciwnika. Walka w parterze pozwoliła Polakowi kontrolować pojedynek przez długą część trwania pierwszej i drugiej rundy. W ostatniej odsłonie pojawiły się drobne problemy kondycyjne, ale na kartach punktowych u dwóch sędziów triumfował Piątek.

 

W czwartkowym finale rywalem polskiego zawodnika będzie Rosjanin Nikita Kulshin.

 

W półfinale juniorskiej kategorii ciężkiej triumfował także Błażej Romanowski. Reprezentant klubu Ankos MMA na pełnym dystansie okazał się lepszy od Zurbeka Magomedova. W finale rywalem Polaka będzie kolejny Rosjanin - Rustam Ashurbekov.

 

Niestety w ćwierćfinale wyższość rywalki musiała uznać Klaudia Syguła. Reprezentantka Shark Top Team i podopieczna Łukasza Zaborowskiego dobrze radziła sobie w konfrontacji z Sabriną Laurentiną De Sousą. Bahranka ostatecznie w drugiej rundzie zdołała w parterze poddać naszą zawodniczkę dźwignią na staw łokciowy.

 

W czwartek czekają nas trzy finałowe pojedynki naszych juniorów. Do klatki wejdą Magdalena Czaban, Emil Piątek oraz Błażej Romanowski.

 

Czwartkowe walki Polaków podczas Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie:

 

Juniorzy:

 

waga atomowa 47,6 kg (105 lbs): Magdalena Czaban vs Nadine Abbott Bissett (Irlandia)
waga lekka 70,3 kg (155 lbs): Emil Piątek vs Nikita Kulshin (Kulshin)
waga ciężka 120,2 kg (265 lbs): Błażej Romanowski vs Rustam Ashurbekov

 

MŚ IMMAF: Transmisja walk finałowych seniorów w sobotę od godziny 9:00 w Polsacie Sport Fight!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze