UFC: Błachowicz znokautował mistrza. Skrót ostatniej walki (WIDEO)

Sporty walki

Jan Błachowicz (24-8, 6 KO, 9 SUB) w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się ze zmieniający kategorię wagową Ronaldo "Jacare" Souza (26-7-1 NC, 8 KO, 14 SUB) na gali UFC w Sao Paulo. W ostatnim występie Polak mierzył się z zawodnikiem próbujących sił w nowej dywizji - Lukiem Rockholdem. Dla Amerykanina walka zakończyła się wielkim niepowodzeniem. Zobaczcie raz jeszcze, jak Błachowicz znokautował byłego mistrza UFC!

Galę UFC 239 i walkę Jana Błachowicza z Lukiem Rockholdem z pewnością doskonale wspominają wszyscy fani wszechstylowej walki wręcz w naszym kraju. Polski zawodnik zmierzył się z byłym mistrzem w Las Vegas, na terenie rywala i niewielu fanów dawało mu szansę na wygraną. Dla Rockholda miało być to mocne wejście do nowej kategorii wagowej, ale plany Amerykanina mocno zweryfikowało starcie z naszym reprezentantem.

 

Rockhold starał się od pierwszych sekund dyktować warunki gry w oktagonie, a Błachowicz czujnie czekał na swoją szansę. Polak pierwsze bomby odpalił w ostatnich sekundach pierwszej rundy. Po wysokim kopnięciu Amerykanin przywitał się z deskami i z trudem półprzytomny dotarł do narożnika.

 

W pierwszych sekundach kolejnego starcia Rockhold szybko próbował sprowadzić walkę do parteru, ale na ten scenariusz Błachowicz był przygotowany. Po kolejnym rozerwaniu klinczu Polak odpalił ostatnie armaty. Potężny lewy zwalił z nóg byłego mistrza i sędzia Herb Dean przerwał pojedynek.

 

W historii polskiego MMA było to zdecydowanie jedno z najważniejszych zwycięstw, a w przypadku męskiej historii można z czystym sumieniem pokusić się, że to była najważniejsza wygrana.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniego pojedynku Jana Błachowicza z Lukiem Rockholdem z gali UFC 239.

 

Czy w najbliższy weekend Polak ponownie powstrzyma zmieniającego kategorię przeciwnika?

 

Transmisja gali UFC z walką Jan Błachowicz vs Jacare Souza w nocy z soboty na niedzielę od godziny 2:00 w Polsacie Sport!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze