Krispol 1. Liga siatkarzy: Zacięty mecz w Lublinie

W spotkaniu inaugurującym 10. kolejkę Krispol 1. Ligi siatkarzy LUK Politechnika Lublin wygrała z drużyną Mickiewicz Kluczbork 3:2. Starcie drużyn z czołówki tabeli nie rozczarowało kibiców. Stało na dobrym poziomie, nie zabrakło też emocji i zaciętej walki.

Już pierwszy set przyniósł sporo emocji. W końcówce gospodarze prowadzili 22:20, a jednak to siatkarze z Kluczborka cieszyli się z wygranej po skutecznym bloku (23:25). W drugiej partii lubinianie zaczęli budować przewagę od stanu 15:15 i utrzymali ją do końca. Skuteczny atak Damiana Wierzbickiego dał im piłkę setową (24:21), a przestrzelona zagrywka rywali ustaliła wynik na 25:22.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze (11:7), ale potem inicjatywę przejęli siatkarze Mickiewicza (15:17, 16:19). Po skutecznym ataku Łukasza Owczarza przyjezdni mieli piłkę setową przy stanie 22:24. Lublinianie doprowadzili do rywalizacji na przewagi, którą jednak przegrali 24:26, kończąc seta przestrzelonym atakiem. W czwartym secie nadal oglądaliśmy wyrównane starcie. W końcówce przewagę uzyskali gospodarze, którzy przy stanie 24:20 mieli piłkę setową. Rywale obronili się w dwóch kolejnych akcjach, ale skuteczna kiwka lublinian zakończyła rywalizację w tej części meczu.

To oznaczało, że zwycięzcę tej konfrontacji poznamy po tie-breaku. W nim, przy zmianie stron punkt zaliczki mieli goście (7:8), ale siatkarze Politechniki odwrócili wynik po asie serwisowym Pawła Rusina (9:8). Ważne dla końcowego wyniku okazały się dwie wygrane akcje gospodarzy od stanu 11:10. Piątą partię i cały mecz zakończył blok Bartłomieja Zrajkowskiego (15:11). MVP: Damian Wierzbicki, który wywalczył 26 punktów dla zwycięzców.

Wyniki i terminarz 10. kolejki Krispol 1. Ligi siatkarzy:

2019-11-14: LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (23:25, 25:22, 24:26, 25:22, 15:11)
2019-11-16: APP Krispol Września – SPS Chrobry Głogów (sobota, godzina 17.00)
2019-11-16: Lechia Tomaszów Mazowiecki – MCKiS Jaworzno (sobota, godzina 17.00)
2019-11-16: KFC Gwardia Wrocław – BBTS Bielsko-Biała (sobota, godzina 17.00)
2019-11-16: Exact Systems Norwid Częstochowa – KPS Siedlce (sobota, godzina 17.00)
2019-11-16: SMS PZPS I Spała – ZAKSA Strzelce Opolskie (sobota, godzina 18.00)
2019-11-16: Stal Nysa S.A. – AZS AGH Kraków (sobota, godzina 18.00).