PlusLiga: Wyjazdowa wygrana Ślepska. Stal wciąż bez zwycięstwa

W spotkaniu kończącym 6. kolejkę PlusLigi Stal Nysa przegrała z ekipą MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3. W starciu ostatniej z przedostatnią drużyną w tabeli gra obu ekip falowała. Wyraźnie lepsza była jednak drużyna z Suwałk, a Stal pozostaje jedyną ekipą bez zwycięstwa.

W pierwszym secie oglądaliśmy początkowo wyrównaną walkę, a od stanu 10:10 przewagę zaczęli budować suwalczanie (12:17). W końcówce gospodarze próbowali nawiązać walkę, ale pogrążyła ich w tym secie słaba skuteczność w ataku (29%). Siatkarze Ślepska utrzymali przewagę, a wynik seta na 22:25 ustalił skutecznym atakiem Bartłomiej Bołądź.

Role odwróciły się w drugiej odsłonie. Co prawda w początkowych fragmentach seta przewagę mieli suwalczanie (6:8), ale od stanu 10:10 tym razem to Stal przejęła inicjatywę. Gospodarzom pomogły zmiany w składzie (Bartosz Bućko, Patryk Szwaradzki, Patryk Szczurek), po których zaczęli grać skuteczniej w ataku. W końcówce mieli wyraźną przewagę, a seta zakończył asem serwisowym Kamil Kwasowski (25:17).

Po efektownej wygranej w drugim secie, w trzecim nysanie jedynie na początku toczyli wyrównaną walkę z przeciwnikami. Od stanu 8:9 oglądaliśmy dominację siatkarzy Ślepska. Po serii wygranych akcji odskoczyli gospodarzom (8:13), którzy nie potrafili skutecznie odpowiedzieć w ofensywie. W końcówce różnica wynosiła już dziesięć oczek (10:20), a atak Andreasa Takvama zakończył tę część meczu (15:25).

Czwarta odsłona rozpoczęła się obiecująco dla gospodarzy (3:1), ale szybko doszli do głosu siatkarze z Suwałk (5:8). Do pewnego momentu gospodarze mieli jeszcze nadzieje na przedłużenie tego starcia, ale w końcówce goście mieli już wyraźną przewagę. Bołądź wywalczył piłkę meczową, a atak Adriana Buchowskiego zakończył tę partię (21:25) i całe spotkanie.

Najwięcej punktów: Kamil Kwasowski (13) – Stal; Bartłomiej Bołądź (26), Adrian Buchowski (11), Piotr Łukasik (10) – Ślepsk. Z powodu awarii sędziowie nie mogli korzystać z weryfikacji wideo. MVP: Bartłomiej Bołądź (21/37 = 57% skuteczności w ataku + 5 punktowych bloków).

Ślepsk Malow Suwałki odniósł drugie zwycięstwo w obecnym sezonie i awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Stal Nysa zamyka plusligową stawkę z jednym punktem na koncie i bilansem meczów 0–6

Stal Nysa – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (22:25, 25:17, 15:25, 21:25)

Stal: Kamil Kwasowski, Mitchell Stahl, Wassim Ben Tara, Nikołaj Penczew, Moustapha M'Baye, Marcin Komenda – Michał Ruciak (libero) oraz Kamil Dembiec (libero), Patryk Szwaradzki, Kamil Dębski, Bartosz Bućko, Patryk Szczurek. Trener: Krzysztof Stelmach.
Ślepsk: Adrian Buchowski, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Piotr Łukasik, Andreas Takvam, Łukasz Makowski – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Łukasz Rudzewicz, Przemysław Smoliński, Paweł Halaba, Josua Tuaniga. Trener: Andrzej Kowal.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 6. kolejki PlusLigi:

2021-11-05: LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:21, 20:25, 21:25, 25:20, 12:15)

2021-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia 3:1 (17:25, 25:15, 25:18, 25:19)

2021-11-06: Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 (25:27, 25:20, 25:19, 25:19)

2021-11-06: Cerrad Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (21:25, 20:25, 19:25)
2021-11-07: Projekt Warszawa – PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 21:25, 23:25)
2021-11-07: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:14, 25:22, 25:22)

2021-11-07: Stal Nysa – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (22:25, 25:17, 15:25, 21:25).