6 asów serwisowych! Mateusz Bieniek bezlitosny dla rywali w hicie kolejki (WIDEO)

Mateusz Bieniek ma na koncie 19 asów i jest liderem rankingu zagrywających w PlusLidze.

Hit 6. kolejki PlusLigi nie przyniósł spodziewanych emocji. Projekt Warszawa przegrał z PGE Skrą Bełchatów 0:3, a kluczową rolę w tym starciu odegrała zagrywka. Popis w tym elemencie dał Mateusz Bieniek, który zaserwował aż sześć asów.

Pomeczowe statystyki dotyczące zagrywki były dla siatkarzy Projektu bezlitosne. Asy serwisowe: 0–9! Błędy: 20–8! Ten element właściwie przesądził o porażce drużyny ze stolicy w starciu z PGE Skrą.

Królem polowania w ekipie z Bełchatowa był środkowy Mateusz Bieniek. Zdobył on sześć punktów bezpośrednio z zagrywki; po trzy w pierwszym i drugim secie. Po jednym asie dołożyli: Aleksander Atanasijevic, Grzegorz Łomacz oraz Dick Kooy.

Sześć asów serwisowych Mateusza Bieńka w załączonym materiale wideo:

– Dużo czasu poświęcamy na ten element na treningach. Mamy tak stworzony zespół, że jeśli nie zagrywamy dobrze, to mamy spory problem. Na szczęście dziś ta zagrywka funkcjonowała przez cały mecz. We wcześniejszych spotkaniach nam się to nie udawało, bo zdarzały się przestoje - potrafiliśmy seta zagrać super, a później dużo psuliśmy. Najważniejsze są trzy punkty na trudnym terenie i z tego się cieszymy – przyznał po meczu środkowy PGE Skry.

Pomeczowa wypowiedź Mateusza Bieńka:

Bieniek ma w tym sezonie już 19 asów serwisowych na koncie i jest liderem rankingu zagrywających. Sześć asów w meczu nie jest rekordem środkowego w jego karierze w PlusLidze. W lutym 2021 roku zdobył osiem punktów bezpośrednio z zagrywki w domowym meczu z... Vervą Warszawa Orlen Paliwa (3:1).