Energa Basket Liga: Przełamanie Enea Astorii i wygrana w Szczecinie!

Koszykówka

Bydgoszczanie przełamali się w Energa Basket Lidze! Enea Astoria pokonała na wyjeździe Kinga Szczecin 87:85.

Trochę lepiej to spotkanie rozpoczęła Enea Astoria, która po kontrze Krisa Clyburna i akcji Mateusza Zębskiego prowadziła 12:4. Gospodarze od tego momentu poprawili się przede wszystkim w obronie, a to przyniosło możliwość odrabiania strat. Trójka Marcina Nowakowskiego ustawiła jednak wynik po 10 minutach na 17:12 dla gości. W drugiej kwarcie King zanotował małą serię 6:0 i po zagraniu Bena McCauleya był remis. Później rzuty wolne Clevelanda Melvina dały tej ekipie przewagę - trójka McCauleya powiększyła ją do dziewięciu punktów. Bydgoszczanie mieli spore problemy w ofensywie, więc ostatecznie po pierwszej połowie było 39:31.

 

Na początku trzeciej kwarty zespół trenera Artura Gronka odrabiał straty. Dzięki kontrze Waltona najpierw zbliżył się na punkt, a kolejna akcja Clyburna dała już prowadzenie! Sytuacja zupełnie się zmieniła, bo to bydgoszczanie bardzo szybko mieli dziewięć punktów przewagi. Gospodarze krok po kroku wracali do gry, a akcja 2+1 Melvina dała kolejny remis. Clyburn był jednak nie do zatrzymania i po 30 minutach było 66:61. W czwartej kwarcie dzięki trafieniu Mateusza Zębskiego przewaga gości wzrosła aż do 12 punktów. Szczecinianie przyspieszyli grę i starali się tym samym zmniejszać różnicę - pomagali w tym Kikowski oraz Melvin. Kolejny rzut Amerykanina zbliżył ich na zaledwie punkt, a do wyrównania doprowadził Mustapić. Kluczowe akcje w końcówce kończył jednak A.J. Walton i to Enea Astoria zwyciężyła 87:85.

 

Najlepszym zawodnikiem gości był A.J. Walton, który zdobył 24 punkty, 5 zbiórek i 3 asysty. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Cleveland Melvin z 20 punktami i 7 zbiórkami.

 

King Szczecin - Enea Astoria Bydgoszcz 85:87 (12:17, 27:14, 22:35, 24:21)

 

King Szczecin: Cleveland Melvin 20, Ben McCauley 19, Jakov Mustapic 16, Paweł Kikowski 15, Dustin Ware 8, Adam Łapeta 5, Thomas Davis 2, Dominik Wilczek 0, Mateusz Bartosz 0

 

Enea Astoria Bydgoszcz: A.J. Walton 24, Kris Clyburn 21, Michał Aleksandrowicz 10, Łukasz Frąckiewicz 9, Mateusz Zębski 8, Michał Nowakowski 7, Michał Krasuski 3, Marcin Nowakowski 3, Adam Kemp 2, Paweł Kopycki 0, Dorian Szyttenholm 0

 

WYNIKI I TABELA ENERGA BASKET LIGI

KN, PLK

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze