LSK: Piąte zwycięstwo ŁKS Commercecon Łódź

W meczu inaugurującym 5. kolejkę LSK siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały z #VolleyWrocław 3:1. Mistrzynie Polski nie zaprezentowały optymalnej formy, ale dzięki większemu doświadczeniu pokonały za trzy punkty ambitnie walczące rywalki.

Pierwsza partia toczyła się przy przewadze łodzianek (8:5), ale siatkarki z Wrocławia mozolnie odrabiały straty i w środkowej części seta dopięły swego (15:15). Później jednak popełniały błędy, a gospodynie były skuteczniejsze i szybko odbudowały przewagę. Katarina Lazović skuteczną kiwką wywalczyła piłkę setową (24:21), a w ostatniej akcji Joanna Pacak wygrała walkę na siatce (25:22).

Set numer dwa również rozpoczął się po myśli łodzianek (7:4), ale przyjezdne szybko odrobiły straty – po asie serwisowym Natalii Murek było 8:8. Rozpoczęła się wyrównana walka obu ekip. Kluczowa dla losów seta okazała się punktowa seria wrocławianek od stanu 16:15 do 16:21, przy zagrywkach Murek. Gospodynie miały ogromne problemy z przyjęciem, ale też z rozegraniem. Kinga Kasprzak wywalczyła piłkę setową, a w kolejnej akcji Izabela Kowalińska po złej wystawie wpadła w siatkę (21:25).

W trzecim secie przewaga przechodziła z rąk do rąk. Na początku mieli ją gospodynie (7:4), potem inicjatywę przejęły rywalki (9:12). Łodzianki odrobiły straty i uzyskały przewagę po serii dobrych zagrywek Kowalińskiej (19:15). W końcówce utrzymały punktowy dystans. W przedostatniej akcji seta zablokowały Aleksandrę Rasińską, a w ostatniej w taśmę zaatakowała Kasprzak (25:20).

Początek czwartej odsłony upłynął pod znakiem wyrównanej walki obu ekip (9:9, 14:14). W końcówce górę wzięło jednak doświadczenie łodzianek. Wygrały dwie akcje od stanu 18:18, potem zwiększyły przewagę do czterech oczek, gdy efektowną kiwką popisała się Eva Mori (23:19). Dwa ostatnie punkty dla gospodyń uzyskała skutecznymi atakami Kowalińska (25:20).

Najwięcej punktów: Joanna Pacak (19), Izabela Kowalińska (17), Katarina Lazović (14) – ŁKS Commercecon; Aleksandra Rasińska (19), Natalia Murek (16), Kinga Kasprzak (10) – #VolleyWrocław. MVP: Joanna Pacak.

ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:20)

ŁKS Commercecon: Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Katarina Lazovic, Eva Mori, Joanna Pacak, Aleksandra Wójcik – Krystyna Strasz (libero) oraz Nicole Edelman, Izabela Kowalińska, Ewa Kwiatkowska. Trener: Marek Solarewicz.
#VolleyWrocław: Karolina Fedorek, Aleksandra Gancarz, Kinga Kasprzak, Dominika Mras, Natalia Murek, Aleksandra Rasińska – Magdalena Dzikowicz (libero) oraz Klaudia Felak, Natalia Gajewska, Roksana Irzemska, Roksana Wers. Trener: Wojciech Kurczyński.