PlusLiga: Wyrównany mecz w Bełchatowie. PGE Skra lepsza od MKS

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali z MKS Będzin 3:1 w spotkaniu 5. kolejki PlusLigi. Osłabieni będzinianie zdołali urwać seta faworyzowanym gospodarzom, ale w szóstym meczu tego sezonu nie zdołali wywalczyć nawet punktu.

Goście przystąpili do meczu bez rozgrywającego TJ Sandersa, który zgłosił ból pleców. Mimo tego, w pierwszym secie będzinianie długo dotrzymywali kroku faworyzowanym przeciwnikom. Dopiero w końcówce bełchatowianie odskoczyli (20:16). Piłkę setową wywalczył Jakub Kochanowski, a w ostatniej akcji tej części meczu będzinianie przebili piłkę w aut (25:21).

Druga partia rozpoczęła się od przewagi bełchatowian, ale goście odrobili straty po dwóch asach serwisowych Michała Superlaka (6:6). W środkowej części seta siatkarze MKS odskoczyli nawet na dwa oczka (12:14), znów tocząc długo wyrównaną walkę, tym razem do stanu 18:18. Potem gospodarze odskoczyli na dwa punkty, i wygrali kluczowe akcje w końcówce. As serwisowy Artura Szalpuka przyniósł im piłkę setową (24:20), a wynik seta na 25:21 ustalił serwisem w siatkę Pourya Fayazi.

W trzeciej odsłonie znów oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip, przy minimalnej przewadze będzinian. W środkowej części seta, dzięki dobrej grze w ofensywie i błędom rywali, odskoczyli na trzy oczka. Po ataku Michała Superlaka było 12:15. Potem, po ataku Rafała Sobańskiego było 16:20, potem jeszcze 17:21. W końcówce trzy ważne piłki skończył Milad Ebadipour, ale goście zdołali utrzymać przewagę. Skuteczne ataki Superlaka dały im piłkę setową (22:24) oraz punkt na skończenie tej partii 23:25.

Set numer cztery również miał wyrównany przebieg i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi. Tak jak w dwóch pierwszych partiach, w okolicach dwudziestego punktu zaczęli przeważać bełchatowianie. Norbert Huber wywalczył piłkę meczową (24:21), rywale obronili się w dwóch kolejnych akcjach, ale ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Hubera, który zakończył mecz skutecznym atakiem

Najwięcej punktów: Dusan Petković (17), Milad Ebadipour (15) – PGE Skra; Michał Superlak (21) – MKS. MVP: Grzegorz Łomacz.

PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin 3:1 (25:21, 25:21, 23:25, 25:23)

PGE Skra: Łomacz, Petkovic, Huber, Kochanowski, Szalpuk, Ebadipour – Piechocki (libero) oraz Wlazły, Droszyński, Kłos, Katić.
MKS: Buczek, Superlak, Gunia, Dryja, Sossenheimer, Fayazi – Potera (libero) oraz Sobański, Faryna, Ratajczak, Fornal.

Terminarz i plan transmisji 5. kolejki PlusLigi:

2019-11-06: Asseco Resovia – BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:18, 25:22)
2019-11-15: Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)
2019-11-16: Aluron Virtu CMC Zawiercie – Projekt Warszawa 2:3 (20:25, 25:19, 20:25, 25:15, 16:18)

2019-11-16: GKS Katowice – Cuprum Lubin 2:3 (25:20, 22:25, 21:25, 25:23, 10:15)
2019-11-16: PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin 3:1 (25:21, 25:21, 23:25, 25:23)
2019-11-17: Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-11-17: Cerrad Enea Czarni Radom – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport Extra).