Puchar EHF: Zabrzanie przegrali z SC Magdeburg

Piłka ręczna
Puchar EHF: Zabrzanie przegrali z SC Magdeburg
fot. PAP

Piłkarze ręczni NMC Górnika Zabrze przegrali u siebie z SC Magdeburg 25:37 (15:17) w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji Pucharu EHF. Rewanż zostanie rozegrany 24 listopada w Niemczech, a zwycięzca rywalizacji wystąpi w fazie grupowej.

Trener zabrzan Marcin Lijewski był zadowolony z wylosowania silnej ekipy z Bundesligi z racji jego atrakcyjności medialnej i sportowej, ale i podkreślał, że priorytetem dla jego zespołu w tym sezonie jest ekstraklasa, a Górnik nie ma jeszcze odpowiedniego potencjału, by zaistnieć w Europie.

 

Zespół z Magdeburga, w składzie z Piotrem Chrapkowskim, wywiązał się z roli faworyta, właściwie rozstrzygając w sobotę kwestię awansu.

 

Górnik uczestniczy w rozgrywkach pucharowych po raz czwarty. W edycji 2014/15 odpadł w drugiej rundzie eliminacji po dwumeczu z SKA Mińsk. Rok później w trzeciej rundzie przegrał z niemieckim Frisch auf! Goeppingen, późniejszym triumfatorem Pucharu EHF. W sezonie 2016/17 w trzeciej rundzie wyeliminowani zostali przez fińską ekipę Riihimaeki Cocks.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie