UFC: Pierwsze zwycięstwo Lipski!

Sporty walki
UFC: Pierwsze zwycięstwo Lipski!
fot. youtube.com/UFC

Ariane Lipski (12-5, 6 KO, 2 SUB) odniosła pierwsze zwycięstwo w UFC! Na gali w Sao Paulo pokonała jednogłośnie na punkty Isabelę De Paduę (5-2, 2 KO, 1 SUB)

Brazylijka rozpoczęła przygodę w największej organizacji MMA na świecie od dwóch porażek. W starciach z Joanne Calderwood oraz Molly McCann pokazała wielkie serce do walki, ale za to zwycięstw się nie przyznaje. Kto wie, czy kolejny pojedynek nie był ostatnią szansą, by utrzymać się w elicie. Lipski robiła, co mogła podczas przygotowań, lecz z pewnością nie pomagały jej zmiany rywalek.
 
Początkowo miała zmierzyć z Priscilą Cachoeirą, następnie z Veroniką Macedo, jednak obie zawodniczki musiały się wycofać z powodu kontuzji. Ostatecznie padło na Isabele De Paduę, która przyjęła wyzwanie niemal w ostatniej chwili.
 
Lipski ruszyła na rywalkę od pierwszej sekundy i wydawało się, że bardzo szybko zapisze na koncie zwycięstwo przed czasem. Po tym, jak rozpuściła ręce, trafiła De Paduę, która padła na deski. "Violence Queen" podążyła za nią do parteru, gdzie z góry popisała się niezłą kontrolą. Przeciwniczka kilka razy poszukała poddania, jednak nie zdołała go sfinalizować.

W drugiej rundzie Lipski po raz kolejny znalazła się w parterze na górze, gdzie w pewnym momencie zainkasowała nielegalne uderzenie nogą w głowę. De Padua straciła przez to punkt, a pojedynek na chwilę przerwano. Lipski kontynuowała kontrolę z góry, choć w ostatnich sekundach musiała bronić się przed odwróconym trójkątem. Ostatnie starcie było chyba najbardziej bezpieczne. Faworytka znowu znalazła się w korzystnej pozycji na ziemi, konsekwentnie powiększała przewagę. De Padua przetrwała do ostatniego gongu, ale na kartach punktowych wyraźnie triumfowała Lipski, dla której było to pierwsze zwycięstwo w UFC.

Wynik walki: 

Ariane Lipski (12-5, 6 KO, 2 SUB) pokonała jednogłośnie na punkty (3x 30:26, 29:27) Isabelę De Paduę (5-2, 2 KO, 1 SUB).
jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze