Plebiscyt PS i Polsatu: Sylwetki "Aniołków Matusińskiego"

Inne

Sztafeta 4x400 m kolejny rok z rzędu podbijała serca kibiców. Ten sezon był rekordowy. - Znów pokazałyśmy, że siła drużyny może wszystko. Tak, jesteśmy drużyną i w zasadzie wolałabym, żebyśmy otrzymały nominację w tej kategorii, a nie do „20” indywidualnych osiągnięć - powiedziała Iga Baumgart-Witan.

Choć na co dzień trenują oddzielnie, z innymi trenerami i miewają różnice zdań, to gdy występują jako reprezentacja, są nie do zdarcia. Tak samo na bieżni, jak i poza nią. Grupa, której jako szkoleniowiec kadry, szefuje Aleksander Matusiński, od kilku lat konsekwentnie pracuje na miano legendy polskiego sportu. I nie ma w tym przesady. To „Lisowczycy” w żeńskiej wersji i już z wcale nie mniejszymi osiągnięciami od tych, które dwie dekady temu mieli panowie.

 

O sile żeńskiej czterysetki niech świadczy fakt, że liderka Justyna Święty-Ersetic od kilku lat na liście najważniejszych wyzwań wymienia udział w mistrzostwach Polski. Jak również to, że pomimo najlepszego rekordu życiowego już drugi rok z rzędu nie zdobyła w nich złota. Siłą „Aniołków” jest szeroki skład, w którym przynajmniej pięć biegaczek może między sobą wygrywać. I to na nie byle jakim poziomie. W Europie Polki wykręciły tego lata drugi, czwarty, ósmy i 18. czas. A jedna z właścicielek tych rezultatów w najważniejszym wyścigu sezonu – finale mistrzostw świata w Dosze – ustąpiła miejsca kolejnej!

 

- Czy tę ekipę stać na medal w Tokio? Poczekajmy, bo sport nie byłby sportem, gdybyśmy znali wynik przed rywalizacją. Ale ja jestem niepoprawnym optymistą. Zawsze wierzę w nadmiar medali, więc w podium dziewczyn także. Zasługują na taki sukces jak mało kto - powiedział halowy mistrz świata w sztafecie 4x400 Piotr Rysiukiewicz.

 

Więcej o sztafecie 4x400 m pań możecie przeczytać TUTAJ.

 

Oddaj głos na swojego faworyta w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2019 Roku [TUTAJ].

 

20 kandydatów w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego do tytułu Najlepszego Sportowca 2019 Roku:

 

1. Sztafeta 4x400 m kobiet (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) (lekkoatletyka)
2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
3. Joanna Fiodorow (lekkoatletyka)
4. Tomasz Kaczor (kajakarstwo)
5. Czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann) (wioślarstwo)
6. Dawid Kubacki (narciarstwo klasyczne)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
10. Piotr Lisek (lekkoatletyka)
11. Natalia Maliszewska (short track)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Mateusz Ponitka (koszykówka)
14. Jakub Przygoński (rajdy terenowe)
15. Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe)
16. Malwina Smarzek-Godek (siatkówka)
17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
18. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
19. Czwórka bez sternika mężczyzn (Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski) (wioślarstwo)
20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

 

Oddaj głos na swojego faworyta w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2019 Roku [TUTAJ].

CM, Przegląd Sportowy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze