Remis Polski z Norwegią w meczu U-20. Kurminowski bohaterem ostatniej akcji

Reprezentacja Polski U-20, którą prowadzi Jacek Magiera, zremisowała towarzyski mecz z Norwegią 1:1. Biało-Czerwoni uratowali remis w ostatniej minucie za sprawą Dawida Kurminowskiego.

Kilka dni temu Polacy rozbili Szwajcarów 5:1 w meczu Elite League. W porównaniu do tego spotkania, trener Magiera nie zdecydował się na zbyt wiele zmian w wyjściowym składzie. Miejsce Arona Stasiaka oraz Jakub Bednarczyka zajęli Kamil Piątkowski i Michał Rakoczy.

Na gole trzeba było czekać do drugiej połowy. Wynik otworzyli rywale. W 62. minucie jedenastkę na gola zamienił Markusa Solbakkena. Karny był efektem faulu Bednarczyka. Podopieczni Magiery ruszyli do ataków, ale na efekty trzeba było czekać do 90. minuty. Po rzucie rożnym Karol Czubak przedłużył piłkę głową do Kurminowskiego, który posłał ją z bliska do siatki.

Polska - Norwegia 1:1 (0:0)

Bramki: Kurminowski 90 - Solbakken 62 (k)

Polska: Bartosz Mrozek (81. Mateusz Górski) - Serafin Szota, Mateusz Bondarenko (81. Karol Czubak), Jakub Kiwior - Kamil Piątkowski (46. Jakub Bednarczyk), Łukasz Poręba, Tomasz Makowski, Michał Rakoczy (69. Aron Stasiak), Tymoteusz Puchacz - Michał Skóraś, Dawid Kurminowski

Norwegia: Mads Hedenstad Christiansen - Colin Roesler, Erik Tobias Sandberg, Elias Kristoffersen Hagen (46. George Nuah Gibson) - Markus Solbakken (81. Mikael Birk Giæver Ugland), Conrad Wallem (46. Jonas Tillung Fredriksen), Tobias Christensen (90. August Mikkelsen), 5. Robert Behson-Courage Williams - Sebastian Jarl, Erik Botheim, Marcus Holmgren Pedersen

Żółte kartki: Bednarczyk, Puchacz, Szota - Christensen, Wallem, Sandberg, Ugland.