PŚ w strzelectwie: Bartnik szósty w Putianie

Tomasz Bartnik (Legia Warszawa) zajął szóste miejsce w finałowych zawodach strzeleckiego Pucharu Świata w chińskim Putianie w konkurencji karabinu 50 m z trzech postaw. Triumfował Czech Filip Nepejchal.

W kwalifikacjach Bartnik uplasował się na ósmym, ostatnim miejscu dającym mu prawo startu w finale z udziałem ośmiu najlepszych. Zgromadził 1154 punkty; w poszczególnych postawach: klęcząc i leżąc po 383 oraz stojąc 388.

W finale uzyskał 413,8 pkt i zdołał przesunąć się na szóste miejsce, wyprzedzając Jonghyun Kima (Korea Płd.) - 404,5 oraz Changhonga Zhanga (Chiny) - 404,4.

Zwyciężył Czech Filip Nepejchal - 462,9 przed Milenko Sebicem (Serbia) - 461,5, Siergiejem Kamienskim (Rosja) - 449,8, Istvanem Penim (Węgry), który był najlepszy w kwalifikacjach - 437,1 oraz Haoranem Yangiem (Chiny) - 426,2 pkt.

Startowało 14 zawodników.

W rywalizacji kobiet w tej samej konkurencji z udziałem 16 zawodniczek (bez Polek) najlepszą okazała się Brytyjka Seonaid McIntosh - 462,1 przed Chinką Ruijao Pei - 457,4 i Szwajcarką Niną Christen - 449,1.

Zawody w Putianie (pistolet i karabin) potrwają do 22 listopada.