Puchar Europy FIBA: Porażka Legii. Koniec marzeń o awansie

Koszykarze Legii Warszawa przegrali z węgierską drużyną Egis Kormend 68:78 (18:24, 18:16, 10:21, 22:17) w meczu 5. kolejki grupy H Pucharu Europy FIBA . Po czwartej z rzędu porażce gracze ze stolicy stracili szansę na awans do drugiej rundy tych rozgrywek.

Ekipa z Węgier doskonale weszła w spotkanie, a po trafieniu Franka Turnera prowadziła nawet 15:2. Legia odrabiała straty dzięki rzutom Filipa Matczaka, Michała Michalaka i Przemysława Kuźkowa. "Trójka" Justina Edwardsa ustawiła jednak wynik po 10 minutach na 24:18.

W drugiej kwarcie gospodarze zbliży się na punkt po trafieniu Matczaka z dystansu. Goście jednak znowu uciekli, a po pierwszej połowie prowadzili 40:36.

Trzecia kwarta to czas powiększania prowadzenia Egisu Kormend. Bardzo aktywny był Taylor, a kolejne rzuty dokładał Turner. Ekipa trenera Tane Spaseva nie była w stanie poprawić swojej ofensywy na tyle, aby nawiązać rywalizację. Dlatego po 30 minutach było 61:46 dla gości.

Ostatnią część meczu przeciwnicy Legii rozpoczęli od serii 8:0 i osiągnęli przewagę, która była już bardzo trudna do odrobienia. Sytuację starali się zmieniać jeszcze Patryk Nowerski i Jakub Sadowski, ale ostatecznie to węgierska ekipa wygrała 78:68.

W innym meczu duński zespół Bakken Bears pokonał na wyjeździe fińską Kataję Basket 85:82. Właśnie Duńczycy oraz Węgrzy prowadzą w tabeli i są pewni udziału w kolejnej fazie. W ostatniej kolejce Legia zmierzy się na wyjeździe z zespołem Bakken, z którym przegrała we własnej hali 83:84.

Legia Warszawa - Egis Kormend 68:78 (18:24, 18:16, 10:21, 22:17)

Legia: Przemysław Kuźkow 14, Jakub Nizioł 10, Filip Matczak 9, Michał Michalak 7, Jakub Sadowski 6, Dawid Sączewski 5, Michael Finke 5, Adam Linowski 4,  Patryk Nowerski 4, Drew Brandon 2, Milan Milovanović 2.

Egis: Justin Edwards 23, Frank Turner 15, Travis Taylor 12, Jordon Varnado 11, Csaba Ferencz 9, Akos Nemeth 5, Erjon  Kastrati 3, Bence Oroszi 0, Krisztofer Durazi 0, Matyas Kiss 0.