500 spotkań w PlusLidze! Ruciak absolutnym rekordzistą

Siatkówka

Michał Ruciak w towarzystwie syna Leona rozmawiał z Markiem Magierą po meczu Cerradu Czarnych Radom z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Były reprezentant Polski jest absolutnym rekordzistą pod względem liczby rozegranych spotkań w PlusLidze, bowiem jego licznik sięgnął aż pięciuset!

- Ciężko te pięćset spotkań przeliczyć na dni i tygodnie. Dla mnie jest to ogromna motywacja i mobilizacja, że jestem częścią historii PlusLigi. To już dwadzieścia wspaniałych lat. Większość tego czasu spędziłem na boisku i w zdrowiu. Ta liczba rośnie z każdym tygodniem. Jest coś, co może być niepokonane - jestem jeszcze zdrowy i nie zamierzam kończyć. Pięćset to piękna liczba - powiedział zachwycony rekordzista.

 

W trakcie swojej bogatej kariery zawodowej, Ruciak reprezentował barwy Morza Szczecin, Skry Bełchatów, AZS Olsztyn, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Łuczniczki Bydgoszcz, Espadonu Szczecin i obecnie Cerrad Czarnych Radom. Reprezentował Polskę w latach 2004-2014.

 

- Patrząc na przebieg mojej kariery, czas reprezentacyjny był najlepszy w mojej karierze. Zdobyłem olbrzymią ilość medali, potrzeba ogromu czasu, żeby to zliczyć - dodał 36-latek.

 

Koledzy z zespołu upamiętnili jego jubileusz, ubierając przed tym spotkaniem specjalne koszulki z liczbą "500".

 

- Gdy liga raczkowała, żaden mecz nie był transmitowany w telewizji. Teraz obejrzymy tam 99% spotkań. To już jest diametralna zmiana, ale wszystkie reklamy i sponsorzy poszły do przodu. Nakręciła to nasza reprezentacja, siatkówka rosła z każdym rokiem i rośnie dalej - zakończył rekordzista.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie