Eksperci o plebiscycie PS i Polsatu: Leon i Smarzek to wielkie postaci światowej siatkówki

Siatkówka

Nasi siatkarscy eksperci w magazynie #7strefa poruszyli na temat kandydatur Malwiny Smarzek-Godek i Wilfredo Leona w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu. Eksperci i komentatorzy ocenili szanse tej dwójki na wygraną w tym prestiżowym zestawieniu.

Jako pierwszy głos zabrał Maciej Jarosz, który jest pod wrażeniem osiągnięć Smarzek-Godek i Leona. - Cieszę się, że za nami kolejny rok pełen sukcesów, jeśli chodzi o siatkówkę żeńską i męska. W ubiegłym roku nie mieliśmy wątpliwości, że Bartosz Kurek zasłużenie wygrał Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Polsatu na najlepszego sportowca. Przecież został mistrzem świata oraz został wybrany MVP tego turnieju. W tym roku nominowany jest Wilfredo Leon, czyli wielka postać światowej siatkówki. Sądzę, że obok Leala i Juantoreny jest najlepszym graczem na świecie. Awansował z naszą reprezentacją na igrzyska olimpijskie. Ponadto wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy oraz srebro w Pucharze Świata. Obyśmy w każdym roku oglądali sukcesy w wykonaniu naszych siatkarzy - zaznaczył Jarosz.

 

- Jeśli chodzi o Malwinę Smarzek-Godek to ma za sobą również świetny sezon reprezentacyjny. Nasza kobieca kadra w końcu po wielu latach posuchy zagrała w finale Ligi Narodów oraz zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach Europy. Uważam, że obie nominacje są bardzo słuszne - kontynuował nasz ekspert, któremu wtórował prowadzący. - Malwina ustanowiła również rekordy indywidualne. Wyrównała osiągnięcie Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i zdobyła 49 punktów w jednym meczu. Ponadto jako pierwsza siatkarka w historii zapisała na swoim koncie ponad 400 punktów w całej edycji Ligi Narodów - przypomniał Marek Magiera.

 

Do dyskusji włączył się także Kamil Składowski. - Plebiscyt wzbudza niezwykłe emocje, bo chodzi o sport, który sam w sobie jest czymś bardzo emocjonującym. Jeżeli sport przestałby budzić emocje, to straciłby sens. Obecność naszej dwójki, mówię naszej, bo chodzi mi o siatkówkę, jest dowodem na to, że reprezentacje Polski z nimi w składzie radzą sobie świetnie. Malwina i Wilfredo są przedstawicielami swoich drużyn. Powoli zapominamy, że w naszym zespole narodowym jeszcze niedawno nie było Leona. W tej chwili nie wyobrażam sobie zespołu bez niego - stwierdził Dyrektor Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki SA.

 

Oddaj głos na swojego faworyta w w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2019 Roku [TUTAJ].

 

20 kandydatów w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego do tytułu Najlepszego Sportowca 2019 Roku:

 

1. Sztafeta 4x400 m kobiet (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) (lekkoatletyka)
2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
3. Joanna Fiodorow (lekkoatletyka)
4. Tomasz Kaczor (kajakarstwo)
5. Czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann) (wioślarstwo)
6. Dawid Kubacki (narciarstwo klasyczne)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
10. Piotr Lisek (lekkoatletyka)
11. Natalia Maliszewska (short track)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Mateusz Ponitka (koszykówka)
14. Jakub Przygoński (rajdy terenowe)
15. Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe)
16. Malwina Smarzek-Godek (siatkówka)
17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
18. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
19. Czwórka bez sternika mężczyzn (Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski) (wioślarstwo)
20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

 

Oddaj głos na swojego faworyta w w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2019 Roku [TUTAJ].

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze