LSK: Zdecydowane wyjazdowe zwycięstwo ŁKS Commercecon Łódź

W meczu inaugurującym 6. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przegrał z ŁKS Commercecon Łódź 0:3. Gospodynie jedynie w drugim secie zdołały nawiązać wyrównaną walkę z mistrzyniami Polski, w dwóch pozostałych łodzianki wygrały bardzo pewnie.

Premierowa partia od początku przebiegała po myśli łodzianek, które bardzo szybko uzyskały wyraźną przewagę (4:8, 6:12). W dalszej części gospodynie też nie mogły wiele zdziałać. Skuteczny blok przyniósł ekipie ŁKS piłkę setową, a Monika Bociek zamknęła partię skutecznym atakiem (16:25). Trudna zagrywka i punktowy blok (1–5 w tym elemencie w całym secie) były największą bronią przyjezdnych.

W drugim secie oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. W środkowej części, dzięki dobrym zagrywkom Marty Ziółkowskiej, a potem Terezy Vanzurovej, przewagę uzyskały gospodynie (15:10). Długo jednak nie cieszyły się z prowadzenia, bo mistrzynie Polski szybko zabrały się do odrabiania strat (17:17). Końcówka seta przebiegła po myśli łodzianek. Wygrały one trzy akcje od stanu 20:19 do 20:22, wykorzystując też błędy rywalek. Piłkę setową wywalczyła Izabela Kowalińska, a atak Vanzurovej w siatkę ustalił wynik na 22:25.

Trzecią odsłonę dobrze rozpoczęły gospodynie (3:0), ale kilka minut później przegrywały 4:8. Bydgoszczanki zaczęły popełniać proste błędy, co bezlitośnie wykorzystały bardziej doświadczone rywalki. Ich przewaga rosła (11:17, 13:21) i pewnie zmierzały po zwycięstwo. Atak Klaudii Alagierskiej przyniósł piłkę meczową, a po chwili skuteczny blok łodzianek zakończył tę konfrontację (14:25).

Najwięcej punktów: Monika Fedusio (11), Tereza Vanzurova (11) – Pałac; Klaudia Alagierska (11), Katarina Lazović (10) – ŁKS. Mocną bronią łodzianek był w całym meczu punktowy blok (5–11); gospodynie popełniły więcej błędów własnych od rywalek. MVP: Katarina Lazović.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (16:25, 22:25, 14:25)

Bank Pocztowy Pałac: Magdalena Mazurek, Monika Fedusio, Marta Ziółkowska, Tereza Vanzurova, Ewelina Żurowska, Anna Stencel – Monika Jagła (libero) oraz Izabella Rapacz, Marta Biedziak, Patrycja Polak Balmas. Trener: Piotr Matela.
ŁKS Commercecon: Eva Mori, Katarina Lazovic, Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Aleksandra Wójcik, Joanna Pacak – Anna Korabiec (libero) oraz Izabela Kowalińska, Natalia Skrzypkowska. Trener: Marek Solarewicz.

Terminarz i wyniki meczów 6. kolejki LSK:

2019-11-22: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (16:25, 22:25, 14:25)
2019-11-23: DPD Legionovia Legionowo – E.Leclerc Radomka Radom (sobota, godzina 18.00)
2019-11-24: Wisła Warszawa – BKS Stal Bielsko-Biała (niedziela, godzina 15.00)
2019-11-24: Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła (niedziela, godzina 17.00)
2019-11-25: Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-11-25: #VolleyWrocław – Energa MKS Kalisz (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).