EBL: BM Slam Stal pokonała Trefl. Doskonały Żołnierewicz

Przemysław Żołnierewicz zdobył 28 punktów i poprowadził BM Slam Stal Ostrów Wlkp. do zwycięstwa nad Treflem Sopot 89:71 (23:18, 24:18, 18:19, 24:16) w 9. kolejce Energa Basket Ligi. Dla gości 18 punktów i 7 zbiórek zanotował Jeff Roberson.

Początek meczu był trochę lepszy do Trefla, ale gospodarze szybko wzięli się za odrabianie strat. Dzięki kolejnym trafieniom Nikoli Jevtovicia oraz Jaya Threatta to oni mieli pięć punktów przewagi. Sytuację starali się zmieniać Calos Medlock oraz Roberson, ale po rzucie Daniela Szymkiewicza po 10 minutach było 23:18.

W drugiej kwarcie BM Slam Stal uciekła nawet na osiem punktów, ale Foulland i Roberson robili wszystko, aby ponownie odrabiać straty. Dzięki trafieniu Łukasza Kolendy był już nawet remis, ale na to serią 8:0 odpowiedzieli ostrowianie. Akcje Żołnierewicza ustanowiły wynik spotkania po pierwszej połowie na 47:36.

W pewnym momencie trzeciej kwarty Trefl zbliżył się jeszcze na sześć punktów, ale na więcej nie chciała już pozwolić ekipa trenera Łukasza Majewskiego. Po rzutach wolnych Pauliusa Dambrauskasa gospodarze mieli już 13 punktów przewagi i chociaż sopocianie wykonywali sporą liczbę rzutów wolnych, to po 30 minutach było 65:55.

Początek czwartej kwarty należał do BM Slam Stali, ale goście nadal nie zamierzali się poddawać i ciągle byli w grze. Po rzucie Robersona przegrywali już tylko ośmioma punktami. Później do ataku znowu włączył się Przemysław Żołnierewicz i to ostrowianie kontrolowali końcówkę. Ostatecznie wygrali 89:71.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Trefl Sopot 89:71 (23:18, 24:18, 18:19, 24:16)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Przemysław Żołnierewicz 28, Jay Threatt 19, Nikola Jevtovic 12, Paulius Dambrauskas 12, Filip Dylewicz 5, Daniel Szymkiewicz 5, Jarosław Mokros 4, Donte Mcgill 2, Szymon Ryżek 2, Jakub Garbacz 0, Michał Główka 0.

Trefl Sopot: Jeff Roberson 18, Cameron Ayers 13, Carlos Medlock 11, Nana Foulland 11, Witalij Kowalenko 6, Łukasz Kolenda 5, Michał Kolenda 4, Paweł Leończyk 3, Karol Kamiński 0, Mikołaj Kurpisz 0.