Szymański: Szukam wyzwań i dobrych walk

Sporty walki

Ukraiński pięściarz Andrij Velikovskyi (15-2-1, 9 KO) będzie rywalem Patryka Szymańskiego (20-2, 10 KO) w walce wieczoru gali MB Boxing Night 6. Polski bokser podczas ceremonii ważenia zdradził, dlatego zdecydował się na ten pojedynek. - Szukam wyzwań i dobrych walk - zaznaczył nasz zawodnik.

Michał Bugno: W walce wieczoru na gali MB Boxing Night 6 zmierzysz się z Andrijem Velikovskyim. Otrzymałeś cztery propozycji, ale wybrałeś tę najtrudniejszą. Dlaczego?

 

Patryk Szymański: Szukamy nowych wyzwań i chcę walk z dobrymi przeciwnikami. Czuję się pewnie, bo jestem przygotowany na taką walkę. Wspólnie z trenerem doszliśmy do wniosku, że jestem kilka klas wyżej od mojego rywala i chcę udowodnić to w ringu.

 

W kwietniu po porażce z Robertem Talarkiem ogłosiłeś zakończenie kariery. Z perspektywy czasu uważasz, że był to błąd?

 

Wtedy padły niepotrzebne słowa, ale koncentruję się na tym, co jest tu i teraz. Nie wracam już do walki z Talarkiem. Jestem całkowicie skoncentrowany na pojedynku z Velikovskyim.

 

W ostatnim czasie przeszedłeś zabieg nosa, a konkretnie małżowin nosowych. Czy teraz rzeczywiście odczuwasz dużą poprawę, jeśli chodzi o oddychanie w ringu?

 

Tak, zdecydowanie lepiej oddycha mi się w ringu, dlatego chciałbym podziękować mojemu lekarzowi. Dzięki niemu udało się dobrać taki termin zabiegu, który nie pokrywał się z moimi treningami. Zrobiliśmy to w idealnym momencie. Ponadto na bieżąco jestem doglądany przez pana doktora, więc cały czas dba o mój stan zdrowia. W końcu porządnie się wysypiam, bo nie budzę się na bezdechu. Mój nos funkcjonuje normalnie i to czuć było to już na treningach i sparingach.

 

Cała rozmowa z Patrykiem Szymańskim w załączonym materiale wideo.

 

Karta walk MB Boxing Night 6:

 

Andrij Wielikowski (15-2-1, 9 KO) vs Patryk Szymański (20-2, 10 KO)
Shawndell Terrell Winters (12-2, 9 KO) vs Sergiej Werwejko (11-2, 7 KO)
Sebastian Ślusarczyk (6-0, 4 KO) vs Dariusz Sęk (28-5-3, 10 KO)
Kamil Łaszczyk (26-0, 9 KO) vs Oleksandr Yegorov (20-2-1, 10 KO)
Krzysztof Twardowski (5-2, 3 KO) vs Krzysztof Zimnoch (22-2-1, 15 KO)
Kamil Gardzielik (9-0, 3 KO) vs Mikalai Kuzmitski (11-0, 9 KO)
Kamil Młodziński (11-5-4, 6 KO) vs Jakub Dobrzyński (4-2, 1 KO)

 

Transmisja gali MB Boxing Night 6 w sobotę 23 listopada od godziny 18:30 w Polsacie Sport Fight i od godziny 20:00 w Polsacie Sport oraz Super Polsacie.

Michał Bugno, A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze