Alpejski PŚ: Kristoffersen najlepszy w slalomie w Levi

Norweg Henrik Kristoffersen wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata w fińskim Levi. To jego 19. pucharowe zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął Francuz Clement Noel, a trzeci był Szwajcar Daniel Yule. Polacy nie startowali.

Na półmetku Kristoffersen był czwarty, o 0,68 za prowadzącym Noelem. W drugim przejeździe Francuz uzyskał dopiero 26. rezultat i w sumie przegrał z Norwegiem o 0,09. Z siódmego miejsca na podium awansował Yule.

Najlepszy wynik drugiego przejazdu uzyskał Szwed Kristoffer Jakobsen, dzięki czemu przesunął się z 21. na szóste miejsce.

W sobotnim slalomie kobiet najlepsza była Amerykanka Mikaela Shiffrin. Kolejne zawody PŚ odbędą się w USA i Kanadzie.

Wyniki:

1. Henrik Kristoffersen (Norwegia)     1.48,55 (55,23/53,32)
  2. Clement Noel (Francja)              1.48,64 (54,55/54,09)
  3. Daniel Yule (Szwajcaria)            1.48,73 (55,49/53,24)
  4. Ramon Zenhaeusern (Szwajcaria)      1.48,82 (55,21/53,61)
  5. Andre Myhrer (Szwecja)              1.48,89 (55,55/53,34)
  6. Kristoffer Jakobsen (Szwecja)       1.49,08 (56,38/52,70)

Klasyfikacja PŚ:
1. Henrik Kristoffersen (Norwegia) 113 pkt 2. Alexis Pinturault (Francja) 100 3. Mathieu Faivre (Francja) 80 . Clement Noel (Francja) 80 5. Zan Kranjec (Słowenia) 70 6. Daniel Yule (Szwajcaria) 60 Klasyfikacja slalomu:
1. Henrik Kristoffersen (Norwegia) 100 2. Clement Noel (Francja) 80 3. Daniel Yule (Szwajcaria) 60