EBL: Festiwal "trójek" w Radomiu. HydroTruck pokonał MKS

Koszykarze HydroTrucka Radom pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 96:76 (20:17, 25:18, 16:15, 35:26) w meczu 9. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi. Gracze gospodarzy popisali się aż siedemnastoma celnymi rzutami za trzy punkty, a to miało decydujące znaczenie jeżeli chodzi o końcowy wynik. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Carl Lindbom z 24 punktami. Miał też sześć zbiórek i cztery asysty. Robert Johnson rzucił aż 34 punkty dla gości.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale później, głównie dzięki Johnsonowi, goście uciekli nawet na osiem punktów. "Trójki" trafiali jednak Rod Camphor i Lindbom, co sprawiało, że szybko ponownie był remis. Kolejne akcje Fina oznaczały, że to HydroTruck po 10 minutach prowadził 20:17.

W drugiej kwarcie MKS błyskawicznie zbliżył się na punkt, ale tym razem skuteczny był Filip Zegzuła. To dzięki niemu radomianie kontrolowali sytuację. Kolejny rzut z dystansu Obiego Trottera oznaczał nawet dziewięć punktów przewagi drużyny trenera Roberta Witki. Ostatecznie po rzutach wolnych Camphora pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:35.

W trzeciej kwarcie wynik dla dąbrowian chciał poprawiać Marek Piechowicz, ale nadal skuteczny był Camphor. Jego trójka pozwoliła gospodarzom prowadzić aż 17 punktami. Później trafiali też Jakub Kobel oraz Johnson, to było jednak za mało na dobrą ofensywę HydroTrucka. Po 30 minutach było 61:50.

Na początku kolejnej kwarty swoje robili Piechowicz i Zegzuła, co pozwoliło radomianom na utrzymywanie bezpiecznej przewagi. Dodatkowo w obronie imponował Wojciech Wątroba, a gospodarze jeszcze bardziej się rozkręcali. Ostatecznie zwyciężyli 96:76.

HydroTruck Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 96:76 (20:17, 25:18, 16:15, 35:26).

HydroTruck Radom: Carl Lindbom 24, Rod Camphor 22, Filip Zegzuła 10, Obie Trotter 8, Adrian Bogucki 8, Marcin Piechowicz 7, Wojciech Wątroba 6, Aleksander Lewandowski 5, Artur Mielczarek 3, Daniel Wall 3, Jakub Zalewski 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Robert Johnson 34, Jakub Kobel 9, Filip Put 8, Michael Fraser 7, Bryce Douvier 7, Iwan Wasyl 6, Marek Piechowicz 5, Konrad Dawdo 0, Darrel Harris 0.