Potężny atak Leona w kluczowej akcji meczu! Heynen długo bił brawo

Siatkówka

W niedzielnym spotkaniu włoskiej SuperLegi siatkarze Sir Safety Perugia nie mieli większych problemów, aby pokonać Consar Ravenna. Triumf bez straty seta pozwolił gospodarzom umocnić się w czołówce tabeli. Tradycyjnie liderem miejscowych był Wilfredo Leon, który popisał się efektowną akcją w kluczowym momencie meczu.

W końcówce trzeciej odsłony rywalizacji przy stanie 22:17 dla Perugii doszło do ciekawej wymiany. Miejscowi najpierw obronił atak rywali, aby następnie wyprowadzić kontrę. Tym, który zdobył punkt był oczywiście Leon, który z sytuacyjnej piłki uderzył efektownie nad blokiem i trafił w boisko. To spotkało się z entuzjazmem Vitala Heynena i pozwoliło gospodarzom bezpiecznie dowieźć prowadzenie do końca meczu.

 

- Jeżeli tak gra rozpędzona Perugia, to jest nie do zatrzymania. Bardzo dobra praca blok-obrona, obrona-blok i atak Leona. Żadnej kiwki. On ma wykorzystać swój zasięg - skwitował komentujący to spotkanie z Adrianem Brzozowskim, Maciej Jarosz.

 

Świetna forma reprezentanta Polski została dostrzeżona również w Polsce. Leon został nominowany do tytułu sportowca roku w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu.

 

WYNIKI I TABELA SUPERLEGI

 

Efektowny atak Leona w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie