SuperLega: Mecz bez historii. Pewne zwycięstwo Leona i spółki

W spotkaniu 8. kolejki włoskiej SuperLegi ekipa Sir Safety Perugia zgodnie z planem pokonała Consar Ravenna 3:0. Mecz trwał 83 minuty i toczyło się od pierwszej do ostatniej piłki pod dyktando gospodarzy.

Zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji byli miejscowi, którzy znajdują się w czołówce tabeli i w niedzielne popołudnie chcieli umocnić swoją pozycję. Rywale to drużyna środka tabeli, która przed tym meczem miała bilans dwóch zwycięstw oraz pięciu porażek.

Podopieczni Vitala Heynena nie zostawili złudzeń przeciwnikom kto jest lepszy i dysponuje o wiele większym potencjałem. Świadczą o tym wyniki poszczególnych partii. W pierwszym secie siatkarze z Perugii szybko odskoczyli na kilka punktów (7:2) i konsekwentnie powiększali przewagę. Do połowy drugiego seta zanosiło się na ciekawą końcówkę, ponieważ przyjezdni utrzymywali kroku Wilfredo Leonowi i jego kolegom. Rezultat oscylował wokół remisu (16:15), lecz na finiszu Sir Safety "wrzuciła wyższy bieg" i ostatecznie wygrała bezproblemowo.

Trzecia odsłona to kopia scenariusza z pierwszego seta i wynik 7:2 dla Perugii. W pewnym momencie zawodnicy z Ravenny zmniejszyli straty do dwóch "oczek", ale świetnie dysponowany Leon, który oprócz mocnych ataków i serwisów - popisywał się blokami, nie pozwolił niżej notowanemu zespołowi na rozegranie się. Atak blok-aut gospodarzy zakończył to spotkanie.

Przypomnijmy, że Leon został nominowany do tytułu sportowca roku w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu.

Sir Safety Perugia - Consar Ravenna 3:0 (25:14,25:18,25:18)