PŚ szpadzistów: Polska drużyna sprawiła w Bernie spore niespodzianki

Inne
PŚ szpadzistów: Polska drużyna sprawiła w Bernie spore niespodzianki
fot. Cyfrasport

Polscy szpadziści zajęli ósme miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w Bernie. W ćwierćfinale lepsi od naszych zawodników okazali się Ukraińcy, wcześniej wyższość Biało-Czerwonych musieli uznać Rosjanie, liderzy światowego rankingu. Zawody wygrali mistrzowie globu Francuzi po finałowym zwycięstwie nad Włochami 45:44.

Biało-Czerwoni walczyli w składzie: Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice), Mateusz Nycz (Piast Gliwice), Maciej Bielec i Wojciech Kolańczyk (obaj AZS Wratislavia Wrocław).

 

Rozstawieni z numerem 17. Polacy w 1/32 finału pokonali nieco wyżej notowanych Hiszpanów 37:33, a w następnej rundzie sprawili sporą niespodziankę wygrywając 31:29 z prowadzącymi w światowym rankingu Rosjanami.

 

W ćwierćfinale zawodnicy trenera Roberta Andrzejuka przegrali z tegorocznymi wicemistrzami świata - Ukraińcami 20:30. W spotkaniach o miejsca 5-8 także doznali dwóch porażek, kolejno z Koreańczykami 42:45 oraz ze Szwajcarami 44:45.

 

Polacy zajmują odległe miejsce w światowym rankingu i praktycznie nie mają szans na awans do turnieju olimpijskiego w Tokio, co oznacza, że tylko jeden z nich będzie miał szansę kwalifikacji bądź na podstawie rankingu indywidualnego, bądź z dodatkowego turnieju eliminacyjnego.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze