Boniek zamknął temat Kittela w kadrze! "Ktoś taki nas nie interesuje"

Piłka nożna

Niedawno w mediach pojawił się temat Sonny'ego Kittela w reprezentacji Polski. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w "Prawdzie Futbolu" wyraził zdanie na ten temat. - Nie chcemy w zespole zawodników, którzy czują się Polakami tylko dlatego, bo jedziemy na dużą imprezę - powiedział.

Kittel urodził się w Niemczech. Ma jednak polskie korzenie i według ostatnich informacji ubiega się o polski paszport. Piłkarz występował w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec, lecz od niedawna deklaruje chęć gry w biało-czerwonych barwach.

 

Pomysł ten ma swoich zwolenników. Wśród nich jest m.in. Mateusz Borek. - Bardzo bym sobie życzył zobaczyć tego chłopaka, który ma w sobie to coś. Ma drybling, szybkość, dynamikę, taką bezczelność pod bramką rywala - powiedział komentator Polsatu Sport.

 

Zupełnie innego zdania jest Boniek. - Nie ma tematu Sonny'ego Kittela w reprezentacji Polski. Nie traćmy czasu na dyskusje - powiedział prezes PZPN. - W 2012 roku powiedziałem, że będziemy grali Polakami. Nie chcemy w zespole zawodników, którzy czują się Polakami tylko dlatego, bo jedziemy na dużą imprezę - dodał.

 

- Jeśli piłkarz w wieku 26 lat wyrabia paszport, bo tak się składa, że reprezentacja jedzie na ważny turniej, to nas ktoś taki nie interesuje. Nie zagra w kadrze - oznajmił.

 

Kittel w obecnym sezonie zdobył osiem bramek w czternastu meczach. Jego drużyna jest liderem 2. Bundesligi.

 

Fragment "Prawdy Futbolu" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia TUTAJ.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie