EBL: Po zaciętym meczu Polski Cukier Toruń lepszy od GTK

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali z GTK Gliwice 98:92 (18:16, 27:17, 17:23, 36:36) w rozegranym awansem spotkaniu 11. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Chris Wright z 28 punktami i 5 asystami. Brandon Tabb rzucił dla gości 25 punktów. Dla obu ekip był to dziesiąty mecz w sezonie. Torunianie odnieśli dziewięć zwycięstw, gliwiczanie mają na koncie siedem porażek.

Torunianie trochę lepiej weszli w to spotkanie i po zagraniach Wrighta prowadzili nawet 11:4. GTK zmniejszyło straty dzięki trzypunktowym akcjom Mateusza Szlachetki oraz Paytona Hensona. Goście ciągle trzymali się blisko, ale po trafieniu Keitha Hornsby’ego to Polski Cukier po 10 minutach był lepszy - 18:16.

Druga kwarta była dość podobna. Zawodnicy trenera Sebastiana Machowskiego utrzymywali przewagę, choć długo nie potrafili uciec na bezpieczną różnicę. Dopiero po późniejszych rzutach wolnych Aarona Cela prowadzili 11 punktami. Dzięki zagraniu Wrighta pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:33.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Pawła Turkiewicza zanotował serię 8:0 i zbliżył się na zaledwie sześć punktów. To oznaczało, że nie zamierza się poddawać. To nie był koniec, kolejna akcja wykończona przez Tabba zbliżyła gliwiczan na zaledwie dwa punkty. Sytuację gospodarzy ratował Wright, a po trafieniu Kyle’a Weavera po 30 minutach było 62:56. "Trójki" Wrighta na początku czwartej kwarty sprawiały, że Polski Cukier prowadził już 10 punktami.

Zespół z Torunia kontrolował już wydarzenia na parkiecie, mimo że kolejne rzuty trafiał Tabb. W końcówce straty zmniejszył jeszcze Henson, ale zwycięstwo gospodarzy nie było już zagrożone. Ostatecznie wygrali 98:92.

Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 98:92 (18:16, 27:17, 17:23, 36:36)

Polski Cukier Toruń: Chris Wright 28, Keith Hornsby 22, Aaron Cel 18, Alade Aminu 17, Kyle Weaver 6, Aleksander Perka 4, Mikołaj Ratajczak 2, Bartosz Diduszko 1, Damian Chojnacki 0, Jakub Schenk 0.

GTK Gliwice: Brandon Tabb 25, Patton Henson 20, Mateusz Szlachetka 11, Dawid Słupiński 10, Duke Mondy 8, Joe Furstinger 6, Łukasz Diduszko 5, Milivoje Mijovic 4, Szymon Wąsik 3, Piotr Hałas 0.