NHL: Islanders pokonani po raz pierwszy od ponad miesiąca

Hokeiści New York Islanders po raz pierwszy od 11 października przegrali mecz w lidze NHL w regulaminowym czasie. Najdłuższą w historii klubu serię 17 spotkań, w których zdobyli punkty, przerwali w poniedziałek Anaheim Ducks. "Wyspiarze" ulegli im na wyjeździe 0:3.

Półtora miesiąca temu zespół Islanders przegrał z Carolina Hurricanes 2:5. Ale od tego czasu odniósł 15 zwycięstw, a jeśli przegrywał, to tylko dwa razy po dogrywce - za jeden punkt.

Wszystko zaczęło się od 10 kolejnych wygranych, potem przyszło niepowodzenie z Pittsburgh Penguins (3:4 po dogrywce) i znów "Wyspiarze" mieli serię pięciu sukcesów. W ostatnią sobotę nie sprostali San Jose Sharks (1:2 po dogrywce), a teraz ponieśli drugą porażkę z rzędu, a pierwszą od wielu tygodni po 60 minutach gry.

W poniedziałkowym meczu bramki dla Ducks strzelili Ryan Getzlaf w 31. minucie, Cam Fowler w 54. i Ondrej Kase w 55. Drugi i trzeci gol padł w odstępie 71 sekund.

Zdobywcy Pucharu Stanleya w poprzednim sezonie, St. Louis Blues przegrywali z Nashville Predators 0:2, ale za sprawą Davida Perrona i Braydena Schenna odrobili straty. W serii karnych triumf rywalom zapewnił Daniel Carr.

W tabeli Konferencji Wschodniej prowadzą hokeiści Washington Capitals - 37 pkt, a na Zachodzie najlepsi są Edmonton Oilers - 35.