PlusLiga: Aluron wrócił na zwycięską ścieżkę. Porażka beniaminka

W pierwszym meczu 7. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonali MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Drużyna trenera Marka Lebedewa wróciła na zwycięską ścieżkę i odniosła szóste zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy Andrzeja Kowala ponieśli natomiast czwartą porażkę na sześć rozegranych spotkań.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Gospodarze świetnie wykorzystywali pierwsze tempo, z kolei goście dobrze czytali grę siatkarzy z Zawiercia i skutecznie ustawiali blok. Przy stanie 7:7 punktowe zagranie z drugiej linii dało pierwsze prowadzenie siatkarzom trenera Kowala, które następnie zwiększyli do trzech punktów. Gracze z Suwałk nie cieszyli się zbyt długo wywalczoną przewagą. Marcin Waliński mocną zagrywką wyrównał wynik spotkania na 10:10. Druga część pierwszego seta rozgrywała się "punk za punkt". Siatkarze Ślepska przy stanie 17:17, po nieudanym ataku ze środka, zrobili pierwszy błąd własny w meczu, co było bardzo dobrym wynikiem. Seta zakończył sprytny atak Alexandra Ferreiry, który obił potrójny blok gości 25:22.

W drugiej odsłonie gra toczyła się w podobnym stylu do pierwszej partii. Po początkowej walce "punkt za punkt", trzema efektownymi atakami ze środka popisał się Marcin Kania i Zawiercianie zdobyli pierwsze dwupunktowe prowadzenie (9:7). Oprócz wyrównanej gry w tym secie, oba zespoły ryzykowały w zagrywce, czego efektem było sporo błędów. Końcówka seta należała już do gospodarzy. Michał Masny kolejny raz skutecznie wykorzystał pierwsze tempo, a koledzy słowackiego rozgrywającego ustawili dwa z rzędu szczelne bloki (22:20). Kończącą, sytuacyjną piłkę dostał Ferreira, który nie zwalniając ręki ustalił wynik partii na 25:22.

Trzecia toczyła się pod dyktando podopiecznych Lebedewa, którzy dobrze prezentowali się w każdym elemencie. Efektowna "czapa" ze strony zawiercian dała największą różnicę punktową w tym spotkaniu (13:6). Zawodnicy z Suwałk próbowali jeszcze zmniejszyć przewagę Jurajskich Rycerzy (14:11), których Bartłomiej Bołądź postraszył mocnymi zagrywkami (17:13 i 17:14). Gdy wydawałoby się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą, inicjatywę zaczęli przejmować siatkarze Ślepska (24:21, 24:22, 24:23). Mimo udanej końcówki, piłkę meczową dla ekipy Lebedewa skończył dobrze prezentujący się w całym spotkaniu Ferreira (25:23).

Aluron Virtu CMC Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:22, 25:22, 25:23).

Najwięcej punktów: Alexandre Ferreira (21), Mateusz Malinowski (15), Marcin Waliński (12) - Aluron Virtu CMC Zawiercie. Bartłomiej Bołądź (13), Kevin Klinkenberg (9) - Ślepsk Malow Suwałki. MVP: Alexandre Ferreira.

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Michał Masny, Bartosz Gawryszewski, Marcin Waliński, Mateusz Malinowski, Marcin Kania, Alexandre Ferreira, Taichiro Koga (libero) oraz Arshdeep Dosanjh, Łukasz Swodczyk, Grzegorz Bociek, Pieter Verhees, Nikolay Penchev, Wojciech Ferens, Patryk Czarnowski, Krzysztof Andrzejewski (libero).

Ślepsk Malow Suwałki: Kevin Klinkenberg, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Wojciech Siek, Kacper Gonciarz, Nicolas Szerszeń, Paweł Filipowicz (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Kamil Skrzypkowski, Łukasz Rudzewicz, Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Adrian Stańczak (libero), Josua Tuaniga.