Liga Mistrzów: Ajax wygrał, ale jeszcze nie ma awansu

Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe LOSC Lille 2:0 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dzięki tej wygranej mistrzowie Holandii awansowali na pierwsze miejsce w grupie H, ale i tak muszą co najmniej zremisować w ostatnim spotkaniu, by wywalczyć awans do 1/8 finału.

Piłkarze Ajaksu Amsterdam przystępowali do meczu z Lille, znając rezultat spotkania Valencia - Chelsea. Nie zmieniło to nic w ich podejściu, gdyż musieli po prostu wygrać. Ich determinacja przyniosła efekt już w trzeciej minucie, kiedy do siatki trafił Hakim Ziyech. Po tym golu Holendrzy awansowali na pierwsze miejsce w grupie H. Valencia i Chelsea miały dwa punkty mniej.

W drugiej połowie Ziyech dorzucił też asystę, a jego zagranie wykorzystał Quincy Promes. Gospodarze próbowali, ale tego dnia nie byli w stanie trafić do siatki. Ajax wygrał i w ostatnim meczu z Valencia do awansu wystarczy im remis. W przypadku porażki i wygranej Chelsea z Lille, podopieczni Erika ten Haga zajmą trzecie miejsce w grupie.

LOSC Lille - Ajax Amsterdam 0:2 (0:1)

Bramki: Ziyech 2, Promes 59

LOSC Lille: Mike Maignan - Zeki Celik, Tiago Djalo, Gabril, Reinildo Mandava - Boubakary Soumare, Benjamin Andre (77. Renato Sanches) - Jonathan Ikone, Yusuf Yazici (82. Loic Remy), Jonathan Bamba (72. Luis Araujo) - Victor Osimhen.

Ajax: Andre Onana - Sergino Dest, Perr Schuurs, Lisandro Martinez, Nicolas Tagliafico - Noussair Mazraoui (46. Edson Alvarez), Donny van de Beek - Zakaria Labyad (45+2. Noa Lang), Hakim Ziyech (85. Siem de Jong), Quincy Promes - Dusan Tadic.

Żółte kartki: Mandava, Osimhen - Mazraoui

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.