Liga Mistrzów: Barcelona bezlitosna dla Borussii w hicie! Świetna końcówka Interu w Pradze

Niezwykle dużo emocji było podczas 5. kolejki grupy F Ligi Mistrzów. W hitowym starciu na Camp Nou Barcelona ograła Borussię Dortmund 3:1, a Inter mimo problemów zdecydowanie pokonał Slavię w Pradze (3:1). Zbyt dobrych wspomnień z wizyty w Katalonii nie będzie miał więc Łukasz Piszczek.

W jednym z największych hitów środy, Duma Katalonii podjęła przyjezdnych z Niemiec i zdominowała rywali do wyjścia z grupy. Barcelona była bliska trafienia już na początku spotkania, jednak sędziowie dopatrywali się spalonych lub błędów w akcjach gospodarzy. Inaczej było w 29. minucie, gdy idealnie w linii znalazł się Luis Suarez - Urugwajczyk wstrzelił się w tempo i pokonał bezradnego Romana Burkiego.

Już kilka chwil później rezultat podwyższył Lionel Messi, a goście praktycznie nie istnieli. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a do siatki trafił pozostały z ofensywnego trio Barcy. Antoine Griezmann wcześniej zmienił kontuzjowanego Ousmane Dembele, a w drugiej połowie podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Wynik w drugiej połowie ustalił Jadon Sancho, ale na szczycie grupy pozostał mistrz Hiszpanii.

FC Barcelona - Borussia Dortmund 3:1 (2:0)
Bramki: Messi 31, Suarez 34, Griezmann 67 - Sancho 77

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Clement Lenglet, Samuel Umtiti, Junior Firpo - Sergio Busquets, Frenkie De Jong, Ivan Rakitić (78. Arturo Vidal) - Lionel Messi, Luis Suárez (90+1. Moussa Wague), Ousmane Dembélé (26. Antoine Griezmann)

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek (76. Dan-Axel Zagadou), Mats Hummels, Manuel Akanji, Nico Schulz (46. Jadon Sancho) - Achraf Hakimi, Axel Witsel, Julian Brandt, Julian Weigl, Raphael Guerreiro - Marco Reus

Żółte kartki: Messi, Busquets - Guerreiro.

W drugim spotkaniu grupy F Inter po ciężkiej przeprawie ograł Slavię w Pradze. Zespół Antonio Conte szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą Lautaro Martineza, ale później rozegrał się mały dramat Nerrazurrich. Do siatki po błędzie gospodarzy trafił Romelu Lukaku, ale sędziujący spotkanie Szymon Marciniak obejrzał sytuację za pomocą systemu VAR i przyznał... rzut karny dla gospodarzy.

Polski arbiter dopatrzył się bowiem faulu po drugiej stronie boiska, a pewnym egzekutorem okazał się Tomas Soucek.

Końcówka należała jednak do Interu: Lukaku dopiął swego w 82. minucie, a w samej końcówce rywali dobił Martinez.

Slavia Praga - Inter Mediolan 1:3 (1:1)
Bramki: Soucek 37 (k) - Martinez 19, 88, Lukaku 81

Slavia: Ondrej Kolar - Vladimir Coufal, Michal Frydrych (83. Ladislav Takacs), Ondrej Kudela, Jan Boril - Tomas Soucek, Josef Husbauer (70. Jaroslav Zeleny) - Lukas Masopust, Nicolae Stanciu (58. Ibrahim Traore), Petr Sevcik - Peter Olayinka

Inter: Samir Handanovic - Diego Godin, Stefan de Vrij, Milan Skriniar - Antonio Candreva, Matias Vecino (80. Sebastiano Esposito), Marcelo Brozovic, Borja Valero (77. Roberto Gagliardini), Cristiano Biraghi (76. Valentino Lazaro) - Lautaro Martinez, Romelu Lukaku

Żółte kartki: Kudela - Vecino, Martinez.

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.