Właściciele Manchesteru City kupili klub w Indiach

Piłka nożna
Właściciele Manchesteru City kupili klub w Indiach
fot. PAP/EPA

Właściciele piłkarskiego mistrza Anglii Manchesteru City zainwestowali w Indiach i kupili 65 procent udziałów w miejscowym klubie Mumbai City FC. Pozostałe 35 proc. należą do gwiazd Bollywoodu Ranbira Kapoora i Bimala Parekha.

Mumbai City FC to już ósmy klub piłkarski, w który zainwestowała korporacja City Football Group. Ich siedziba mieści się w Dubaju, a dotychczas mają udziały w amerykańskim FC New York City, australijskim Melbourne City, hiszpańskim FC Girona, japońskim Yokohama F. Marinos, chińskim Sichuan Jiuniu i urugwajskim Club Atletico Torque. Dodatkowo nawiązali współpracę z wenezuelską drużyną Club Atletico Venezuela.

 

Prezes Manchesteru City Ferran Soriano zapowiedział, że City Football Group chce zostać w Indiach na wiele lat i wspierać kraj w budowaniu silnej ligi piłkarskiej. - Nie jesteśmy tu, żeby tracić pieniądze. Wręcz przeciwnie, chcemy je zarobić, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że to pewnie potrwa i nic nie dzieje się z dnia na dzień. Jesteśmy cierpliwi - zapewnił.

 

Mumbai City FC na co dzień gra na stadionie, który może pomieścić 8 tys. widzów. Po pięciu kolejkach miejscowej ligi zajmuje siódme miejsce (na 10 zespołów).

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze