LSK: Kto zagrywa, ten wygrywa! DPD Legionovia górą w Pile

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo pokonały 3:1 (25:18, 21:25, 25:23, 25:22) Enea PTPS Piłę w wyjazdowym meczu siódmej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Gospodynie okazały się lepsze jedynie w drugim secie. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Julie Oliveira Souza.

Było to starcie dwóch zespołów sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli. Można było więc spodziewać się wyrównanego spotkania. Początek zupełnie tego nie potwierdził. Pilanki rozpoczęły od prowadzenia 7:2 i kiedy wydawało się, że będą prowadzić grę ze spokojem one roztrwoniły przewagę(10:10). Potem pozwoliły przyjezdnym zanotować czteropunktową serię i strata zaczęła się powiększać. Końcówka przebiegła już całkowicie pod dyktando legionowianek, które wygrały 25:18.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Dopiero na ostatniej prostej zaczęła być widoczna przewaga gospodyń. Kiedy sięgnęła trzech oczek trener Alessandro Chiappini poprosił o przerwę. Niewiele ona jednak zmieniła i pilanki pewnie wygrayły 25:21.

Rywalizacja w trzeciej odsłonie była niezwykle wyrównana. Przy stanie 22:22 Justyna Łukasik i Julie Oliveira Souza popisały się blokiem na skrzydle, a potem Karolina Bednarek nie zaskoczyła obrony przyjezdnych kiwką ze środka. Legionowianki wyprowadziły skuteczną kontrę z prawej flanki a to dało im piłkę setową, którą wykorzystała Olga Strantzali.

Po tym, co stało sie w czwartym secie pilanki mają czego żałować. Prowadziły już 10:7, by chwilę później przegrywać 11:15. Udana seria sprawiła, że siatkarki Chiappiniego były nie do zatrzymania i wygrały 25:22.

Enea PTPS Piła - DPD Legionovia Legionowo 1:3 (18:25, 25:21, 23:25, 22:25)

Enea PTPS Piła: Oliwia Urban, Judyta Gawlak, Żaneta Baran, Paula Słonecka, Karolina Bednarek, Sylwia Bolimowska, Magdalena Saad (L) oraz Emilia Szubert, Aleksandra Kazała

DPD Legionovia Legionowo: Justyna Łukasik, Alicja Grabka, Juliette Fidon-Lebleu, Maja Tokarska, Julie Oliveira Souza, Olga Strantzali, Izabela Lemańczyk (L) oraz Magdalena Damaske, Alicja Wójcik

MVP: Julie Oliveira Souza (24 punkty)