PŚ w kombinacji norweskiej: 28. miejsce Kupczaka w Kuusamo

Broniący Krystałowej Kuli Norweg Jarl Magnus Riiber wygrał inauguracyjne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w fińskim Kuusamo. Wyprzedził swoich rodaków Espena Bjoernstada i Jensa Luraasa Oftebro. Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak zajął 28. miejsce.

Prowadzący już po skoku Riiber (140,5 m) uzyskał czas 13.30,7. Bohater poprzedniego sezonu wygrał zdecydowanie - Bjoernstad stracił do niego 53,3 s, a Oftebro - 1.17,1.

O dominacji Norwegów w Kuusamo (Ruce) świadczy fakt, że czwarty na metę przybiegł kolejny z reprezentantów tego kraju - Joergen Graabak.

Kupczak stracił do zwycięzcy 4.51,0. W rywalizacji brał udział również Adam Cieślar, który zajął 48. miejsce, ze stratą 7.08,1 do zwycięzcy.

Pierwszy z nich zajmował po skoku 22. pozycję (125 m), natomiast Cieślar był przed biegiem 48. (skoczył 101,5 m).