Lewandowski skomentował "polską" grupę na Euro 2020

Piłka nożna

Robert Lewandowski ocenił sobotnie losowanie grup mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku. Kapitan reprezentacji Polski stwierdził w rozmowie z ELEVEN SPORTS, że grupa E, do której trafiliśmy jest niezwykle wymagająca. - Od pierwszego meczu trzeba być dobrze przygotowanym fizycznie. Wtedy może nieco łatwiej się grać - powiedział Lewandowski.

Reprezentacja Polski, która była losowana z drugiego koszyka trafiła do grupy E, w której zagra z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną ze ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Słowacją, Irlandią Północną lub Irlandią.

 

Lewandowski zwrócił uwagę, że żaden z naszych przeciwników na Euro 2020 nie będzie należał do łatwych rywali. - Hiszpania i Szwecja to bardzo wymagające drużyny, w ogóle cała nasza grupa jest trudna. O wynikach i o tym, kto będzie grał dalej, zadecyduje forma turniejowa. Trzeba pamiętać, że takie turnieje rządzą się swoimi prawami. Od pierwszego meczu trzeba być dobrze przygotowanym fizycznie. Wtedy może nieco łatwiej się grać - zaznaczył kapitan naszej reprezentacji po sobotni meczu Bayern Monachium - Bayer Leverkusen (1:2) w rozmowie z ELEVEN SPORTS.

 

Mistrzostwa Europy odbędą się od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach. Łącznie 24 zespoły zostały w sobotę podzielone na sześć grup. Do 1/8 finału awansują po dwa najlepsze oraz cztery z najlepszym bilansem z trzecich miejsc. Polacy dwa mecze zagrają w Dublinie (ze zwycięzcą barażu oraz Szwecją), a jeden w Bilbao - z Hiszpanią.

 

Źródło: Eleven Sports

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze