Monza Kurka przegrała z Modeną Bednorza

W meczu 10. kolejki Serie A1 siatkarze Vero Volley Monza przegrali z Leo Shoes Modena 1:3. Naprzeciw siebie stanęli dwaj reprezentanci Polski – w ekipie gospodarzy zagrał Bartosz Kurek, a w składzie gości wystąpił Bartosz Bednorz.

Dwa pierwsze sety tego spotkania miały bardzo podobny scenariusz. Po wyrównanym początku, siatkarze Modeny odjeżdżali rywalom. W pierwszym wyrównana gra trwała do stanu 8:8, potem goście zbudowali wyraźną przewagę. Brylowali w każdym elemencie, począwszy od zagrywki (asy Maxwella Holta – 11:16 i Matthew Andersona – 13:18). Gospodarze nie mieli argumentów, by przeciwstawić się rywalom. Holt atakiem ze środka wywalczył piłkę setową, a Ivan Zaytsev ustalił wynik na 15:25. W drugim podobnie. Tym razem w polu zagrywki błysnął Bartosz Bednorz (10:14), asa dołożył też Anderson (14:20), a partię zakończył skuteczny blok po ataku Thomasa Beretty (15:25).

Wydawało się, że w trzecim secie będzie podobnie. Przy stanie 11:18 najbardziej niecierpliwi kibice mogli już kierować się w stronę szatni, ale... dopiero wówczas gospodarze włączyli się do gry. Modena podała dłoń tonącym przeciwnikom. Trener Andrea Giani dokonał nieudanej zmiany, wprowadzając Denisa Kaliberdę za Andersona. Zaciął się w ataku Zaytsev... Dekoncentrację gości wykorzystali gracze Monzy,
którzy ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego. Najpierw wyrównali (22:22), a potem wygrali rywalizację na przewagi! Donovan Dżavoronok zamknął seta atakiem blok-antenka (26:24).

W czwartej odsłonie od początku oglądaliśmy walkę punkt za punkt obu ekip. Do Bartosza Kurka dołączył w ofensywie Dżavoronok i to pozwoliło gospodarzom nawiązać wyrównaną rywalizację. W końcówce przewagę uzyskali jednak siatkarze Modeny, a gospodarze popełniali błędy w polu zagrywki i ostatecznie przegrali 22:25.

Jak zaprezentowali się Polacy? Bartosz Kurek wywalczył dla gospodarzy 16 punktów (12 atak + 3 blok + 1 zagrywka), a Bartosz Bednorz zdobył dla Modeny 20 oczek (13 atak + 4 blok + 3 zagrywka).

Vero Volley Monza – Leo Shoes Modena 1:3 (15:25, 15:25, 26:24, 22:25)