Portugalskie media: "Grupa śmierci" ma też swoje zalety

Piłka nożna
Portugalskie media: "Grupa śmierci" ma też swoje zalety
fot. PAP/EPA

Wylosowanie przez Portugalię Francji i Niemiec w grupie F piłkarskich mistrzostw Europy oceniane jest w niedzielę przez większość portugalskich mediów negatywnie. Nie brak jednak komentatorów wskazujących na zalety rywalizacji w tzw. grupie śmierci.

Dzienniki “A Bola” i “Observador” wskazują, że wprawdzie wylosowanie dwóch ostatnich mistrzów świata jest dużym wyzwaniem dla podopiecznych Fernando Santosa, ale wskazują też na korzystne strony rywalizacji grupowej przeciwko utytułowanym reprezentacjom Niemiec i Francji.

 

Lizboński “Observador” uważa, że teoretycznie silniejsi rywale mogą działać bardziej mobilizująco na reprezentację Portugalii, a w przypadku sukcesu w grupie, podopieczni Fernando Santosa będą mieć “z głowy” czołowych pretendentów do zwycięstwa w Euro 2020.

 

“Optymistyczną wiadomością jest to, że Portugalia potrafi się mobilizować w spotkaniach przeciwko silniejszym rywalom i pozbywać kompleksów w meczach wydających się z pozoru trudnymi” - napisał “Observador”.

 

Z kolei eksperci piłkarscy telewizji Sport TV obawiają się, że rywalizacja z Niemcami i Francją może być zbyt trudnym wyzwaniem dla reprezentacji Portugalii. Przypominają, że wśród ekip, które mogą jeszcze trafić do grupy F w wyniku baraży, są m.in. Islandia oraz Węgry.

 

“Pamiętamy obie te drużyny z fazy grupowej poprzedniego Euro. W 2016 r. ci rzekomo słabsi rywale zremisowali z zespołem Santosa. Co tu dopiero mówić o potęgach takich jak Niemcy, czy Francja” - ocenili komentatorzy Sport TV.

 

Z kolei dziennikarze telewizji SIC uważają, że głównym kandydatem do wyjścia z grupy F jest reprezentacja Francji. Przypominają, że choć w finale Euro 2016 uległa ona Portugalii, ale dwa lata później zapewniła sobie tytuł mistrza świata.

 

“Trójkolorowi mają w sobie wciąż ogromny potencjał. To zespół, którego skład zmienił się niewiele od czasu wygranego w zeszłym roku mundialu w Rosji. Naszpikowana gwiazdami reprezentacja Francji ma zespół gotowy zdobyć tytuł przyszłorocznego mistrza Europy” - ocenili dziennikarze SIC.

 

Portugalskie media często porównują swoje położenie na Euro 2020 do sytuacji w grupie E sąsiedniej Hiszpanii, nazywając ją “komfortową”. Cytują sobotnią wypowiedź hiszpańskiego selekcjonera Luisa Enrique, który stwierdził, że La Roja “miała dużo szczęścia nie trafiając do grupy F”. W grupie E Hiszpanie zagrają z Polakami, Szwedami i zespołem z baraży.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie